Ty tam jsou doby, kdy byl kalendář Pirelli synonymem pro ženskou krásu a eleganci, ovšem v té nejsurovější podobě. Ještě před pár lety měly modelky, herečky či zpěvačky v tomto kalendáři na sobě často jen stíny. Přesto vypadaly fantasticky, žensky a skoro jako éterické bytosti.

Jenže doba pokročila a dnes už by takové zobrazení ženy, tedy jako objektu podporujícího nejen mužské fantazie, jen tak neprošlo. I proto je několik posledních Pirelli kalendářů poněkud umírněných, spíše uměleckých než prvoplánově sexy. Jestli to je, nebo není dobře, to necháme na vašem posouzení.

Letošní kalendář fotil Paolo Roversi a jako téma si zvolil hledání krásy, čistoty a síly Shakespearovy Julie. Fotograf si se svým týmem hrál s tím, že v každé ženě je kousek Julie. Jen ho najít.

Mezi ženami, které se postavily před objektiv, je několik známých jmen. Nechybí Ema Watson, kterou můžete znát jako Hermionu z příběhů o kouzelníkovi Harry Potterovi. Podle fotografa jde o dokonalé ztělesnění současné a moderní Julie.

Fotografovat se nechala i Kristen Stewart, která ztvárnila hlavní roli ve filmu Stmívání. Ta v kalendáři ztělesní jak Julii, tak i Romea a ukazuje, že v každé ženě je ukrytý i muž.

Na fotkách se ale objeví i Claire Foy, která ztvárnila roli královny Alžběty II. v seriálu The Crown.

Vedle nich se pak objeví zpěvačky a herečky Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalía, Stella Roversi nebo Yara Shahidi.

Hlavním tématem fotek je ženství, síla a krása. Zapomeňte tedy na odhalenou kůži. Prim hraje výraz obličeje, hra světla a stínů a poselství ženského pokolení. Samotné focení trvalo šest měsíců.