Nový kabriolet Bentley zazářil v Ženevě a míří na český trh

Autor: Pavel Srp - 17. 3. 2012


Na mezinárodním autosalonu v Ženevě se představil nový kabriolet Bentley Continental GTC V8 se superrychlým čtyřlitrovým motorem, novou osmistupňovou automatickou převodovkou a nižší spotřebou než u jeho předchůdců. Z nuly na 100 km/h zrychlí během 4,8 sekundy a může jet až 303 km/h. Českým zákazníků nabídne tento model společnost Porsche Inter Auto CZ, která je oficiálním prodejním a servisním místem značky Bentley v České republice.

Vůz naplňuje slib značky Bentley o 40% snížení spotřeby paliva a produkce emisí CO2. Modely Continental GT a GTC ujedou na jednu nádrž více než 800 kilometrů. Parametry vozu zůstávají typické pro značku Bentley. Zvuk nového motoru jde okamžitě rozpoznat a zůstává jedním z charakteristických rysů Bentley. Svaly modelů Continental V8 zdůrazňuje lesklá černá mřížka chladiče s chromovaným rámem a střední dělicí příčkou nebo červeně provedené logo značky.

Nový model využívá pokrokových technologií například v podobě přímého vstřikování paliva, pohonu všech kol, snížení vnitřního tření motoru nebo proměnného objemu motoru. Pohonná jednotka dokáže v režimu malého zatížení odpojit čtveřici válců, a tím z motoru V8 vytvořit úspornější jednotku V4.

„Modely GTC V8 doplňují nabídku modelové řady Continental a budeme je nabízet po boku vrcholných modelů. Tento superrychlý a zároveň úsporný kabriolet jistě osloví i české zákazníky,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ.

Sportovní charakter vozu je vyjádřen černě lakovanou spodní částí zadního nárazníku. Nové modely Continental V8 přijíždějí tradičně na 20tipalcových kolech, která mohou být na přání nahrazena za 21tipalcové ráfky v šestipaprskovém provedení v dramatickém černém nebo stříbrném lakování.

Interiér vozu přitahuje pozornost díky tmavé výplni z eukalyptového dřeva. Ve standardní nabídce jsou čtyři barvy koženého čalounění. Na přání jsou připravena dvoubarevná kožená čalounění, jež interiéru dodávají více sportovního stylu.

[nggallery id=530]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru