Nový Ford Kuga nabízí bezdotykové ovládání pátých dveří

Autor: Pavel Srp - 28. 3. 2012


Ford Motor Company nabídne zájemcům o nový Ford Kuga inovativní bezdotykové ovládání pátých dveří. Je to poprvé, kdy se takový systém objevuje v segmentu kompaktních crossoverů.

K otevření či zavření pátých dveří postačí budoucím majitelům Kugy lehké „kopnutí“ pod zadní nárazník. Nová Kuga se dnes představila světové veřejnosti na autosalonu v Ženevě.

„Je to vynikající příklad toho, jak rozvíjíme existující techniku, abychom dále usnadnili našim zákazníkům soužití s vozy Ford,“ řekl Dominik Nical, odborník Ford of Europe na bezpečnostní elektroniku. „Výsledkem je praktické a unikátní řešení běžného problému – otevření pátých dveří s plnýma rukama. Zákazníkům to skutečně usnadní každodenní život.“

Vývojový tým strávil šest měsíců testováním systému ve spolupráci s laboratoří Human Machine Interface, v níž Ford zkoumá interakce mezi člověkem a technikou. Prototypy systému, nainstalované do Fordu Kuga předchozí generace, testovali dobrovolníci, aby vše fungovalo spolehlivě a předvídatelně.

Bezdotykové ovládání pátých dveří staví na existujícím systému bezklíčového odemykání dveří a spouštění motoru tlačítkem. Páté dveře se dají do pohybu tehdy, když dva senzory v zadním nárazníku zaznamenají přítomnost holeně a pohyb odpovídající kopnutí. Systém je vyřešen tak, aby nedocházelo k náhodnému spuštění například při přejezdu nerovností nebo, když pod vozem přeběhne zvíře.

Již koncem loňského roku bylo bezdotykové ovládání pátých dveří představeno na severoamerickém Fordu Escape, sesterském modelu nové Kugy. Technici Fordu ho však pro Evropu nově zkalibrovali, aby spolehlivě pracovalo i při nainstalovaném tažném zařízení, které patří mezi evropskými zákazníky Kugy k často žádaným položkám z nabídky výbavy na přání.

Bezdotykové ovládání pátých dveří bude pro nový Ford Kuga nabízeno jako výbava na přání v kombinaci s bezklíčovým odemykáním dveří.

[nggallery id=593]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru