Nový Ford B-MAX se ukáže v Ženevě

Autor: Pavel Srp - 1. 2. 2012


Ford B-MAX je předurčen stát se hvězdou letošního autosalonu v Ženevě a rázně rozrazit dveře do segmentu všestranných kompaktních automobilů.

Na ženevské premiéře B-MAXu nebude chybět prezident a generální ředitel Fordu Alan Mulally. Pro Ford se totiž jedná o stěžejní model, který svým promyšleným designem a bezkonkurenční technikou nastaví nová měřítka pro posuzování všech podobných vozů. B-MAX v sériové podobě se v Ženevě představí pouhý rok poté, kdy byla na stejném místě poprvé předvedena veřejnosti jeho koncepční studie.

„B-MAX kombinuje dramatický, inovativní design s výbavou, jež bývala dříve k vidění pouze ve větších vozech,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Je to zcela nový automobil, reagující na potřeby rostoucího počtu zákazníků, kteří očekávají od svého malého vozu daleko víc.“

B-MAX se vyznačuje převratnou konstrukcí bočních dveří se středovými sloupky integrovanými přímo do samotných dveří. Díky tomu nabídne bezkonkurenční nástupní prostor. To však není jeho jediná přednost. B-MAX přinese rovněž v segmentu malých vozů nevídanou kvalitu materiálů a dílenského zpracování, stejně jako flexibilní uspořádání sedadel a zároveň poskytne nejvíce místa pro zavazadla ve své třídě.

Vedle vznětových motorů Duratorq TDCi bude pro B-MAX k dispozici také nový zážehový agregát 1.0 EcoBoost, nabízející unikátní kombinaci dynamiky a hospodárnosti.

Prodej nového Fordu B-MAX bude v Evropě zahájen v druhé polovině roku 2012.

[nggallery id=308]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru