testovaci_prototy-Alpine_GT_X-Over-karoserie-Dacia_Duster

Nový crossover Alpine GT X-Over už se testuje. Schovává se do karoserie Dacii Duster

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Auto Express - 22. 3. 2022


Alpine je značkou koncernu Renault, která se soustřeďuje na sportovní auta. V loňském roce jsme se dozvěděli, že bude čistě elektrická, a jeden z nových elektrických modelů už pilně testuje. Ve Švédsku byl zachycen prototyp crossoveru Alpine GT X-Over.

Prototyp byl zachycen na zmrzlém jezeře, které vlastní přímo Renault. Jde o testovací mulu, na které zkoušejí inženýři techniku, takže obléká karoserii první generace Dacii Duster. Ta je ale výrazně upravena – je širší i delší.

Přečtěte si také:  Tajné technické centrum Renaultu v Aubevoye slaví 40 let vášně pro automobily a příběhy

Pokud se na auto podíváme detailněji, můžeme si všimnout také 19palcových kol z Renaultu Megane Trophy, které ukrývají velké brzdiče Brembo.

Dacia Duster první generace se stále dá koupit nová. Není to ale úplně Dacia

S testovací mulou nového crossoveru byly spatřeny i další modely. V její blízkosti se pohyboval i Alpine A110 a dokonce i nový elektromobil Nissan Ariya. Na tom nakonec není nic divného, protože s ním bude nový crossover Alpine GT X-Over sdílet podvozkovou platformu. Stát bude na nejnovějším podvozku CMF-EV, který pro elektromobily používá aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Šéf vývoje v automobilce Alpine Gilles le Borgne pro magazín Auto Express v loňském roce prozradil, že Alpine GT X-Over bude pohánět trojice motorů. Vpředu bude elektromotor s 215 koňmi, zatímco vzadu má být „velké překvapení“. Gilles le Borgne říká, že mají v plánu něco jako vektorování točivého momentu. Výsledkem má být kolem 450 koní.

Přečtěte si také:  Dacia Duster pick-up je v České republice. Může být vaše, ale nestojí málo

Do prodeje by se nový crossover měl dostat v roce 2025. Vyrábět by se měl v továrně Alpine v Dieppe. Další fotografie si můžete prohlédnout přímo na webu Auto Expressu.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek