Nový Bentley Mulsanne: Ještě více stylu a prodloužený rozvor jako příplatek

Autor: Tisková zpráva -   26. 2. 2016


Bentley zveřejnilo všechny detaily o novém modelu Mulsanne, který je ultimativním vyjádřením britského automobilového luxusu.

Mulsanne ručně vyráběný týmem vysoce kvalifikovaných umělců anglickém Crewe, je vlajkovou lodí modelové řady značky Bentley a ztělesněním všeho, co tato tradiční britská značka ví o stavbě nejvýkonnějších a nejluxusnějších vozů světa.

Vůbec poprvé zahrnuje řada Mulsanne tři rozdílné modely, z nichž všechny mají své osobité vlastnosti a schopnosti. Ať už jde o Mulsanne, Mulsanne Speed nebo Mulsanne Extended Wheelbase, každý z těchto vozů se vyznačuje pro značku Bentley typickým důrazem na detail zpracování a současně schopností vyhovět všem myslitelným přáním svých zákazníků.

Nový Mulsanne Extended Wheelbase byl například navržen s důrazem na maximální pohodlí cestujících na zadních sedadlech. To nejkomfortnější prostředí zajišťují uvnitř automobilu zadní sedadla v leteckém stylu s prodlouženými podpěrami pro nohy. Prostor pro nohy cestujících vzadu je zvětšený o 250 mm a střešní okno je umístěné nad druhou řadou sedadel. Mulsanne Speed je naopak navržen především s ohledem na řidiče. Disponuje motorem o výkonu 537 k (395 kW) a točivém momentu 1100 Nm, který zajišťuje zrychlení z klidu na 100 km/h během 4,9 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h.

Od svého předchůdce se nové provedení modelu Mulsanne odlišuje elegantními designovými úpravami. Celá přední část (od předního A sloupku) je zcela nová. Blatníky, kapota motoru, nasávací otvor, maska chladiče, světlomety a přední i zadní nárazník mají nový design, který automobilu dodává modernější a homogennější výraz.

Uvnitř se cestující mohou těšit z ručně zpracovaných nejkvalitnějších materiálů v podobě dřeva, kůže a kovů. Mulsanne se vyznačuje nově navrženými sedadly, novými dveřními panely s loketními opěrkami, jedinečnými skleněnými tlačítky u voliče převodovky a v automobilovém průmyslu unikátní nabídkou kůží nabízených ve 24 barvách.

Nový Mulsanne je též vybaven inovativními a pokrokovými technologiemi, disponuje nově vyvinutým zábavním systémem s dotykovým displejem.

Wolfgang Dürheimer, výkonný ředitel Bentley Motors, to komentuje: „Mulsanne je zosobněním DNA značky Bentley. Je mimořádný, individualistický a výkonný. V automobilovém světě je definicí luxusu a nabízí pro značku Bentley unikátní spojení tohoto luxusu a výkonnosti.“

Nový Mulsanne bude mít světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 1. do 13. března 2016. Dodávky prvním zákazníkům začnou v létě.

Bentley-Mulsanne

Nový Mulsanne – vrchol luxusu pro vizionářské zákazníky

Celá přední část nového Bentley Mulsanne je kompletně přepracovaná, nyní působí modernějším a komplexnějším dojmem.

Nové impozantní přídi dominuje velká maska chladiče s dominantními vertikálními mřížkami z nerezové oceli. Maska je o 80 mm širší než dříve, a tím je oslavou známých modelů z minulosti značky, jakými jsou například typ 8 Litre z roku 1930, Embiricos či R-Type Continental. Masku chladiče zviditelňují právě tyto výrazné vertikální příčky její matrice.

Po stranách masky chladiče jsou umístěné LED světlomety. Jejich nové světelné jednotky využívají pokrokovou adaptivní technologii, která významně zvětšuje viditelnost při jízdě v noci tím, že světelný kužel automaticky přizpůsobují jízdním podmínkám. LED světelné jednotky jsou umístěné v bezešvých hliníkových předních blatnících. Pečlivost a propracovanost věnované všem detailům jsou zřejmé například z krytek ostřikovačů světlometů, které se ukrývají pod pochromovanými středy krajních kulatých světel. Charakteristickým rysem přední části je výrazná horizontální linie, jež zvýrazňuje fakt, že krajní i hlavní světlomety mají stejně vysoko umístěnou spodní hranu.
Nový jednodílný přední nárazník, maska chladiče a kapota jsou integrované beze švů do jednoho celku, který je mimořádně působivý. Ve spodní části přechází maska chladiče do středního nasávacího otvoru v nárazníku s matricí ve tvaru písmene „B“, který má spolu s krajními průduchy, jež na každé straně zasahují o 53 mm více do stran, pochromovanou povrchovou úpravu.

Přečtěte si také:  Co chystá škodovka v roce 2023? Přijedou hned 4 novinky

Lesklý chrom se objevuje i na každém boku za předními koly, kde má nový Mulsanne ventilační otvory ozdobené stylizovaným písmenem B.

V zadní části podtrhují výraznější vzhled nová zadní světla a přepracovaný nárazník. Nárazník má spodní rohy umístěné o 26 mm více do stran, výraz síly dodává zadní části nepřehlédnutelná horizontální linie ve spodní části nárazníku, vytvořená zlomem světla a stínu. V zadních světlech je integrované velké písmeno „B“, které je při jízdě v noci jasným vizuálním podpisem.

Bentley Mulsanne provází pověst vozu s nejpropracovanějším interiérem v automobilové produkci a nové provedení toto povědomí posunuje ještě dál. Vyrobit čalounění z jemné kůže pro sedadla, loketní opěrku i dveřní výplně trvá celých 150 hodin. Sedadla modelu Mulsanne, která jsou v automobilovém průmyslu měřítkem pro komfort, jsou nyní k dispozici ve dvou provedeních: vroubkovaném a prošívaném. Zákazníci si mohou vybrat z 24 odstínů kůže, a to jak v jedno-, tak dvoubarevném provedení.

Ručně vybírané dřevěné výplně v interiéru vytvářejí elegantní a čisté povrchy. Uvnitř je použito 40 různě tvarovaných kusů dřevěného obložení, které vznikají ze 13 různých dýh a jsou propracované do nejmenších detailů. Mezi další materiály použité uvnitř vozu patří lesklá nerezová ocel, unikátní skleněná aplikace u voliče převodovky, tradiční vroubkované ovladače a koberce s vysokým vlasem. To vše vytváří mimořádně luxusní prostředí.
Soubor inovativních a pokrokových technologií rozšířil výbavu nového modelu Mulsanne, takže nyní je stejně technologicky vyspělý, jako luxusní.

Nový Mulsanne je vybaven kompletně novým zábavním systémem, jehož součástí je nejnovější technologie navigačních systémů. Disponuje i dalšími systémy, které přinášejí audio- a vizuální zábavu na cesty.

Hlavním prvkem zcela nového systému je komplexní platforma s dotykovým displejem, pevnými tlačítky, klasickými analogovými ukazateli a nejmodernější zábavní aparaturou pro zadní sedadla. Hlavní displej s úhlopříčkou 8 palců je spojen s pevným diskem o kapacitě 60 GB, určeným pro uložení různých médií.

Asistent dálkových světel High Beam Assist přepíná automaticky mezi dálkovými a potkávacími světly s ohledem na okolní automobily. Světlomety současně upravují svůj světelný kužel v závislosti na jízdních podmínkách do jednoho ze tří nastavení: město, venkovská silnice, dálnice.

V rychlostech mezi 10 a 250 km/h řidiče před nebezpečím srážky s vozidlem přijíždějícím ve vedlejším pruhu zezadu varuje systém monitorující mrtvé úhly zpětných zrcátek. Vizuální upozornění řidič získává prostřednictvím blikajících kontrolek, situovaných ve zpětných zrcátkách.

Pro zvýšení bezpečnosti při jízdě je nový Mulsanne vybaven pokrokovým stabilizačním systémem ASC (Automatic Stability Control), jehož součástí je funkce upozornění na hrozící kolizi.

Nový Mulsanne může být vybaven nejvýkonnější audioaparaturou, jaká se dodává do automobilu – systémem Naim for Bentley Premium Audio. Tento na zakázku vyvinutý a vyrobený systém zahrnuje 20 reproduktorů, 20 kanálů, zesilovač o výkonu 2200 W a super výškové reproduktory, které poskytují nejvyšší možnou kvalitu podání vysokých frekvencí.

Cestující na zadních sedadlech se mohou těšit z nového způsobu ovládání pomocí tabletu. Připravena je dvojice tabletů s úhlopříčkou 10,2 palce a operačním systémem Android (se 4G, WiFi a Bluetooth), která je dokonale integrovaná do zadních částí předních sedadel. Lásku k detailům ukazuje i způsob vyjímání těchto tabletů. Stačí jediný stisk a mechanismus s nádherným chodem tablet plynule a jemně vysune z jeho uložení.

Tablety s operačním systémem Android jsou vybavené specifickým Bentley rozhraním a mají přístup k více než milionu aplikací určených pro tento operační systém. K dispozici je tedy například Skype, Google Play či Spotify. Tyto tablety lze používat jak ve voze, tak mimo něj, v kanceláři nebo doma. Každý tablet má vlastní paměť 32 GB, kterou je možné pomocí Micro-SDXC karty rozšířit na 128 GB, USB porty a čelní fotoaparát. Prostřednictvím systémů vozu z něj lze streamovat audiosoubory. Z tabletů je možné do navigačního systému nového Mulsanne zaslat cíl pro navigační systém. Internet je přístupný prostřednictvím rozhraní 4G WiFi, jež zajišťuje přístup k internetovým rádiím a lokálním nebo streamovaným video souborům.

Přečtěte si také:  Range Rover Velar se představuje po modernizaci. Předběžné ceny začínají na 1 798 128 Kč

Nový Mulsanne pohání mohutný osmiválcový motor 6,75 l s výkonem 377 kW/512 koní a točivým momentem 1020 Nm. Tato masivní síla je prostřednictvím osmistupňové převodovky ZF k dispozici již od téměř volnoběžných otáček ve velmi širokém rozsahu. Díky tomu se i sebemenší pohyb plynového pedálu vyústí ve fenomenální sílu.

Sprint z klidu na 100 km/h zvládne vůz za pouhých 5,1 s a nejvyšší rychlost má hodnotu 296 km/h. Osmiválec modelu Mulsanne je vybaven například systémem vypínání válců a proměnným časováním, které společnými silami snižují spotřebu paliva (kombinovaný režim 14,6 l/100 km) a produkci emisí CO2 (342 g/km).

Ohromná síla motoru je doplněna zbrusu novou mechanikou podvozku, jejíž součástí je aktivní uložení motoru a odpružení. Pro zajištění pověstné bezhlučnosti jízdy Bentley do pneumatik modelu Mulsanne integroval technologii absorpce hluku. Tato technologie využívá tlumicí pěnu a snižuje hlučnost uvnitř vozu až o 4 dBA, a vytváří tak nepřekonatelný akustický komfort.

Systém ovládající jízdní dynamiku – Drive Dynamics Control – se reguluje otočným spínačem umístěným vedle voliče převodovky. K dispozici je trojice standardních nastavení, Bentley, Sport a Comfort, která odpovídajícím způsobem upravují nastavení podvozku a řízení. Čtvrté nastavení, Custom, umožňuje řidiči zvolit optimální naladění prostřednictvím multimediálního systému a „nastavit“ si tak Mulsanne podle svých osobních preferencí.
Vzduchové odpružení s plynulým nastavením CDC (Continuous Damping Control) vytváří prvotřídní komfort v nízkých rychlostech a současně automobil sníží ve vysokých rychlostech pro omezení aerodynamického odporu a zvýšení jízdní stability.

Standardní výbavou jsou 20palcová kola z lehkých slitin, která obouvají pneumatiky s rozměry 265/45 ZR 20. Zákazníci mohou vybírat také ze tří designů kol o průměru 21 palců s pneumatikami 265/40 ZR 21.

Mulsanne Extended Wheelbase: Nová definice komfortu pro cestující vzadu

Mulsanne Extended Wheelbase byl navržen pro ty, kteří se nechávají vozit. Zadní sedadla totiž umožní na silnici poznat pocit, jakým je zážitek z letu první třídou. Z prodloužení rozvoru karoserie o 250 mm (z 3266 na 3516 mm) těží především cestující na zadních sedadlech. Toto významné zvětšení vnitřního prostoru vytváří z Mulsanne Extended Wheelbase naprostý vrchol mezi luxusními limuzínami. Je také nejkomfortnějším způsobem, jak cestovat na čtyřech kolech.

Pro nejlepší možné využití dodatečného prostoru pro nohy Bentley vyvinul elektricky ovládané podnožky, jež jsou integrované do základen obou zadních sedadel. Tyto speciální podpěry pro nohy dávají posádce na výběr mezi luxusem se vzpřímeným, skloněným nebo sklopeným nastavením zadního sedadla.

Nádherně zpracovaná středová konzola odděluje obě zadní místa vozu Mulsanne Extended Wheelbase. Tato funkční konzola je vyrobená ručně a vykládaná dřevem, kovy, sklem a kůží. Jsou v ní integrované USB zdířky, držáky tužek a skleněným krytem uzavřený odkládací prostor.

Pro cestující, kteří na svých cestách pracují, lze zadní sedadla doplnit výsuvnými stolky. Pro zvětšení soukromí je zadní část vybavena elektricky ovládanými záclonkami, jejichž černá nebo champagne barva odpovídá provedení interiéru.

Cestující vzadu jistě ocení velkoplošné střešní okno přes celou zadní část. Výklopné a posuvné skleněné střešní okno ovládá buď řidič, nebo cestující vzadu a je doplněné alcantarou čalouněnou, sluneční clonou. Do krásně zpracovaného interiéru modelu Mulsanne s prodlouženým rozvorem přináší dodatečné světlo.

Pro další odlišení mohou zákazníci svůj vůz vybavit širokou škálou dvoubarevného lakování nebo nádhernými 21palcovými koly.

Přečtěte si také:  Modernizované modely Mercedes-Benz GLE a GLE kupé se představují

Mulsanne Speed: Dokonalý luxus s uspokojením z jízdy

Mulsanne Speed je vybavený posíleným motorem V8 s objemem 6,75 l, který dokáže ohromit každého řidiče. Má výkon 395 kW/537 koní točivý moment 1100 Nm a disponuje také adaptivním sportovním podvozkem. Díky tomu provedení Speed spojuje potěšení z jízdy s prvotřídním komfortem.

Speed zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h, což jsou ve vrcholném luxusním segmentu nedostižné hodnoty.

Základem je propojení automobilu a řidiče, takže výkonný motor modelu Speed je spojen s přeprogramovanou 8stupňovou převodovkou ZF, která zvyšuje potěšení z jízdy. Strategie řazení je optimalizovaná tak, aby účinněji využila zvětšený výkon motoru a zajistila nekonečný zátah. Režim řazení „S“ dodává řidiči ještě více kontroly nad vozem a udržuje otáčky motoru nad hranicí 2000 min-1, takže je v každém okamžiku připraven dodat nezapomenutelnou dynamiku.

Pro prvotřídní výkonnost a zrychlení je Speed vybaven na řidiče zaměřeným sportovním režimem odpružení. Zatímco v režimech Bentley a Comfort je připraveno komfortní naladění podvozku, režim Sport pro usnadnění kontroly nad pohyby karoserie a zvětšení přesnosti a zpětné vazby přitvrdí vzduchové odpružení.

Mulsanne Speed se vyznačuje specifickými stylistickými detaily, které dávají jeho výkonový potenciál citlivě najevo. Lesklé prvky jsou nyní tmavší, což odpovídá charakteru provedení Speed. Specialitami odlišujícími provedení Speed jsou ručně leštěná kola „Speed“ s průměrem 21 palců, zatmavené přední světlomety i zadní koncová světla, hrubší povrch koncovek výfuků a nápisy Speed na bocích za předními koly.

Uvnitř lze v provedení Speed kromě společných aktualizovaných záležitostí nalézt mnoho nových prvků, které posilují jeho sportovnější a atletičtější výraz. Standardní výbavou je provedení interiéru Mulliner Specification, jehož součástí je prošívání s diamantovým vzorem, vroubkovaný volič převodovky, odvrtávané hliníkové pedály nebo volitelné karbonové doplňky.

Vrchol automobilového luxusu: Ruční výroba v Crewe

Mulsanne v Crewe vzniká kompletně ruční výrobou. Produkce trvající 400 hodin začíná v karosárně, kde specialisté ručně provedou na každém voze 5800 svarů.

V místě, kde střecha v D sloupcích klesá do základního těla karoserie, je spoj vyroben pečlivou ruční prací. Po nalakování je pro lidské oči zcela neviditelný a automobilu dodává výraz, jako by byl vyroben z jednoho kusu kovu.
Karoserie Mulsanne je velmi propracovaná a plná různých záhybů a linií, což vytváří značné nároky na tloušťku laku, která je v každém místě karoserie jiná. To je důvod, proč se vozy lakují ručně. Po nalakování se každý vůz otryská velmi jemným pískem a následně se 12 hodin leští jehněčí vlnou do té doby, než dosáhne pověstného zrcadlového efektu Bentley, který je měřítkem pro celou automobilovou produkci.

Po otevření dveří zaujme vrcholný model značky Bentley svými jednolitými dřevěnými výplněmi z kořenového dřeva, třešně nebo dubu. Na ně se používá 13 různých dýh. Po napaření se zdrojové kořenové dřevo nařeže na 0,6 mm tenké dýhy. Experti značky Bentley na zpracování dřeva za těmito kusy dřeva cestují po celém světě, aby vybrali ty nejlepší. Finální výběr již probíhá v Crewe, kde si konkrétní kusy vybere zkušený specialista, který je připraví pro konkrétní vůz. Používají se pouze části s odpovídající strukturou s přírodními dekorativními rysy. Tyto jednotlivé dýhy se spojují tak, aby vytvořily zrcadlenou strukturu.

Vyrobit Mulsanne trvá 400 hodin, z nichž celých 150 připadne na výrobu koženého čalounění interiéru – to při standardním interiéru bez doplňků. Vystříhávání, tvarování a prošívání se provádí převážně ručně. Kvalita zpracování sedadel, dveří a dalších kožených povrchů odpovídá kvalitativním standardům aplikovaným na výrobu luxusního nábytku. Samotné kontrastní prošívání zabere 37 hodin práce.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *