Abarth_App_01

Nový Abarth 695 70° Anniversario lze prozkoumat pomocí rozšířené reality

Autor: Tisková zpráva -   21. 11. 2019


Při příležitosti oslav narozenin Carla Abartha představila značka Abarth novou aplikaci nazvanou Abarth AR 695, která oživuje nový Abarth 695 70° Anniversario v rozšířené realitě. Aplikace zve uživatele k obdivování 3D modelu exkluzivní limitované edice ve vysokém rozlišení a v měřítku 1:1.

Dnes, v den narozenin Carla Abartha, který se narodil 15. listopadu 1908 ve Vídni, představuje značka Abarth novou aplikaci Abarth AR 695. Prostřednictvím rozšířené reality nabízí uživatelům možnost seznámení se s novou limitovanou edicí oslavující výročí Abarthu a chlubící se novým spoilerem ad Assetto Variabile.

Aplikace je k dispozici na hlavních trzích regionu EMEA a lze ji stáhnout z Apple Store nebo Google Play. Jedná se o novinku, která potvrzuje zájem značky Abarth o nejmodernější technologie. Abarth AR je příkladem evoluce tradičních produktových katalogů a umožňuje snadnější prezentaci a okamžitou aktualizaci. Současně představuje mimořádný digitální zážitek na palubě nového modelu Abarth 695 70° Anniversario.

Měřítko 1:1

Pojďme se podívat na aplikaci podrobněji. Aplikace Abarth AR 695 umožňuje uživatelům zobrazit vozidlo v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoliv. Jediné, co je potřebné udělat, je orámovat prostornou plochu kamerou svého chytrého telefonu pro umístění 3D modelu v měřítku 1:1 do odpovídajícího prostoru. Uživatelé se budou moci pohybovat kolem vozidla a pozorovat jej v 360stupňové perspektivě, otevřít dveře a prozkoumat interiér, přenastavit nový spoiler ad Assetto Variabile, zatroubit a přidat plyn pro poslech nejvýkonnějšího motoru řady.

Dechberoucí úroveň propracování detailů a kvalita obrazu navozují pocit, že uživatel stojí vedle skutečného modelu Abarth 695 70° Anniversario, mimořádné speciální série oslavující 70. výročí značky Abarth & C. Aplikace je současně poctou vynalézavosti zakladatele Carla Abartha, který si jako první uvědomil potenciál technických vylepšení sériových vozidel. Kromě tohoto kouzla dovoluje aplikace Abarth AR 695 vytvoření personalizované fotografie vedle virtuálního vozu umístěného na oblíbeném nebo preferovaném místě a její sdílení s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Je nutné poznamenat, že nová aplikace Abarth AR 695 je pokračováním cesty, kterou značka Abarth započala v roce 2017 s aplikací AR určenou pro Abarth 124 spider. Abarth byl vůbec první značkou skupiny FCA, která tuto digitální novinku navrhla. Že se jedná o úspěšnou novinku svědčí i více než 4000 stažení a 150 000 interakcí na Apple Store.

Nový Abarth 695 70° Anniversario

Abarth 695 70° Anniversario je určen sběratelům a nadšencům nekompromisního výkonu a sportovnosti. Jeho nový zadní spoiler přímo odkazuje na svět motoristického sportu a legendární závodní historii značky se štírem ve znaku. Spoiler je nastavitelný manuálně, stejně jako u závodních vozidel, kde mechanici v boxech upravují jeho úhel tak, aby řidiči nastavili optimální chování vozidla na trati. U modelu Abarth 695 70° Anniversario může být spoiler „ad Assetto Variabile“ nastavitelný ve 12 pozicích se sklonem od 0° do 60°. Při maximálním vychýlení (60°) a rychlosti 200 km/h zvyšuje aerodynamický přítlak až o 42 kg. Výsledkem je vynikající dynamika a stabilnější chování vozidla při vysokých rychlostech, zejména na rychlých tratích s horší přilnavostí.

Praktickým příkladem je legendární rychlá zatáčka Curvone na okruhu Vallelunga, kde spoiler „ad Assetto Variabile“ snižuje korekce volantem až o 40 %. Aby dosáhl takové technické úrovně, byl nový Abarth 695 70° Anniversario testován v životní velikosti v aerodynamickém tunelu v Orbassanu jižně od Turína, kde skupina FCA testuje svá vozidla.

Toto výzkumné centrum, které bylo postavené v sedmdesátých letech, je neustále modernizované za účelem implementace nejnovějších technologií a je jedním z mála v Evropě a jediným v Itálii, které umožňuje zkoušení v životní velikosti a ve vysoké rychlosti (až 210 km/h). Cílem bylo optimalizovat aerodynamiku každého modelu, a to simulací pohybu automobilu vůči vzduchu, jako když jede v reálných podmínkách. Spoiler „ad Assetto Variabile“ modelu Abarth 695 70° Anniversario byl testován ve všech možných konfiguracích a v různých podmínkách nastavení, rychlosti a úhlu sklonu.

Vzhled nového Abarthu 695 70° Anniversario se dále vyznačuje zdůrazněním některých ikonických stylistických prvků z dob minulých i ze současnosti. Jedná se o aktivní výfukový systém Record Monza poskytující nezaměnitelný zvuk, nový zelený odstín Monza 1958 (pocta barvě prvních Abarthů 500, které v roce 1958 stanovily na okruhu v Monze šest mezinárodních rekordů), řada šedých detailů Campovolo včetně spoileru „ad Assetto Variabile“, Body Kit, přední a zadní spoilery a kryty zrcátek. Stejný odstín využívají i polepy štíra na kapotě a šachovnice na střeše, jež zvýrazňují sportovní vzhled. Standardem jsou 17palcová litá kola SuperSport a proslulé jasně červené brzdové třmeny Brembo. Výkonné brzdy Brembo využívají čtyřpístkové brzdové třmeny a kotouče 305 mm vpředu a 240 mm vzadu, v obou případech ventilované.

Stejná sportovnost je patrná také v kokpitu. Zásluhu mají na tom například nová exkluzivní sedadla Sabelt Tricolore vyvinutá speciálně pro tuto limitovanou edici. Na slavnou závodní minulost značky odkazují také loga na karoserii v historickém fontu písma a rovněž historické logo štíra, které je nezaměnitelnou poctou dědictví jedné z nejslavnějších italských značek na světě.

Uvnitř kokpitu se nachází také číslovaný štítek označující pořadové číslo z 1949kusové edice, což samo o sobě činí z modelu 695 70° Anniversario skutečný sběratelský kousek.

Nový Abarth 695 70° Anniversario je vybaven nejvýkonnějším motorem řady. Přeplňovaný motor 1.4 poskytuje výkon 180 koní a točivý moment 250 Nm při 3000 ot./min, díky čemuž vůz dosahuje rychlosti 225 km/h (se spoilerem nastaveným v 0° pozici) a z 0 na 100 km/h zrychlí za 6,7 sekundy. Stručně řečeno Abarth 695 70° Anniversario je dokonalou kombinací výkonu motoru a aerodynamiky.

Navzdory tomu, že vůz je určen pro sportovně založené zákazníky, jeho možnosti konektivity jsou na vrcholu současných technologií. Standardem je systém Uconnect se 7palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením s funkcemi zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay a Google Android Auto, digitálním rádiem DAB a navigací. Systém má obrazovku s vysokým rozlišením a zahrnuje rovněž telemetrii Abarth, integrovanou aplikaci vytvořenou pro měření výkonu. Standardní výbavu doplňuje automatická klimatizace, LED světla denního svícení, LED mlhová světla a specifické koberečky.

Sledujte Štíra

V rámci oslav narozenin Carla Abartha přibylo do kolekce nové animované logo, které je pokračováním komunikačního projektu Sledujte Štíra. Tato ukázka kreativity oslavuje jednu z nejdůležitějších událostí kalendáře značky Abarth: narozeniny jejího zakladatele, Carla Abartha. Při této příležitosti byl vytvořen animovaný objekt se stylizovaným znakem štíra, který je historickým symbolem značky. Obrys loga ožívá uvnitř hvězdné oblohy, která se rozzáří a vyváří tak jakýsi štít, zatímco animaci doprovází silný zvukový efekt podtrhující celkový dojem a zdůrazňující dynamického a inovativního ducha značky Abarth.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *