Novitec | Ferrari Portofino M

Novitec upravil Ferrari Portofino M. Má decentně vyladěný vzhled a přes 700 koní

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Novitec -  7. 8. 2022


Design moderních Ferrari je hodně zajímavý, stejně jako technika. To se ale rozhodl německý úpravce Novitec ještě vylepšit. Zaměřil se na Ferrari Portofino M a výsledek je vcelku povedený.

Ferrari Portofino M je stylový kabriolet, který je v nabídce italské automobilky od roku 2017. V současnosti je nabízena už verze po modernizaci (což značí právě ono M v názvu) jejíž výkon vzrostl na 456 kW/620 koní a točivý moment je 760 Nm. To se přes omsistupňovou převodovku přenáší na kola zadní nápravy.

To je ale pro některé zákazníky stále málo a pro ty je tu pak například Novitec. Ten totiž motor upravil na 518 kW/704 koní a točivý moment vrcholí 882 Nm. Může za to nejen instalace zcela nového výfukového potrubí, ale také samozřejmě upravená řídící jednotka motoru. A to samozřejmě zlepšilo i dynamiku. Vždyť s větrem ve vlasech teď zrychlíte z místa na stovku za 3,15 sekundy a rozjedete to až na maximálních 325 km/h, což je o 5 km/h víc než před úpravou.

Z pohledu designu lze zmínit nová (výhradně kovaná) kola ve třech designech s průměrem 21 palců pro přední a 22 palců pro zadní nápravu. Rozchod kol lze dostatečně zvětšit i sadou rozšiřovacích podložek. Auto může být také blíže k asfaltu, to když si objednáte nižší pružiny anebo necháte upravit hydraulické odpružení. Na karoserii pak nabízí Novitec doplňky z karbonu, jde o spoiler pod přední nárazník, nástavce prahů a různé výdechy.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *