Novitec se rozhodl naostřit trojzubec – foto +video

Autor: Jan Karlík -   4. 9. 2014


Úpravce Novitec Rosso známe zejména jako ultimativního úpravce automobilů značky Ferrari. Rozsah firmy je však daleko širší a mezi jejich poslední úpravy patří také top model od italského Maserati – Quattroporte. Všechny motory dostaly výraznou výkonnovou injekci.

Že se jedná o verzi, která vyjela z dílen německého úpravce, lze poznat na první pohled. Nechybí totiž speciální 22″ kola, stejně jako decentní bodykit okolo celého vozu. Modely s pohonem zadních kol mohou dostat také nastavitelný podvozek, čtyřkolky mají k dispozici díky sportovnímu odpružení snížení světlé výšky o 35 mm.

Hlavní úprava se však odehrála pod kapotou, kde došlo díky úpravám řídící jednotky k navýšení výkonu. Výkon třílitrového turbodieselu tak poskočil z 275 na 322 koní a točivý moment se navýšil o 80 Nm. I díky tomu nyní auto zrychluje z klidu na sto kilometrů v hodině za 5,7 sekund. Rovněž benzinový třílitr z modelu Quattroporte S se může chlubit vyšším výkonem, a to 476 koní. Točivý moment poposkočil na 640 Nm, takže zrychlení z klidu na sto kilometrů v hodině se u vozu s pohonem všech kol odehraje jen za 4,5 sekundy.

Zlatý hřeb tvoří vrcholná verze GTS s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který má po úpravě 605 koní a 820 Nm. Takové hodnoty stačí limuzíně k rozjetí ažna 318 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *