Pokud máte rádi tuning a zároveň je vašemu benzínovému srdci blízká automobilka se vzpínajícím se koníkem ve znaku, rozhodně budete znáte společnost Novitec Rosso. Tradiční úpravce maranellských vozů se zaměřil na novinku v nabídce, model 488 Spider.

Novitec Rosso nabízí rovnou kompletní balíček úprav. Do toho spadá ladění aerodynamiky karoserie, nastavení podvozku i výkonu pohonné jednotky. Na karoserii se již tradičně nešetřilo karbonem. Nový je splitter na přídi vozu, nástavce prahů a poměrně decentní spoiler na zádi. To vše vyrobeno z uhlíkových komponentů. Tyto prvky mají navíc po testování ve větrném tunelu skutečně zvyšovat stabilitu vozu ve vysokých rychlostech.

Další kapitolou úprav je podvozek. Úpravce nabízí pro Ferrari 488 Spider sadu sportovních pružin a hydraulický systém, který je schopný  prostřednictvím ovladače v interiéru vozu měnit světlou výšku přídě. Pomocí ovladače jste tak schopní udělat rozdíl ve výšce přední části v rozmezí 40 mm. Dále nabízejí titanové šrouby pro uchycení kol a distanční podložky, které umožní rozšíření rozchodu od 10 mm přes 15 mm až po 20 mm. To jen pro případ, že vám vaše Ferrari přijde málo placaté :-D. Novitec Rosso nabídne samozřejmě také 21″ litá, ale i kovaná kola v kombinaci s pneumatikami Pirelli.

No a konečně to osmiválcové peklo. Pokud byste se báli hned té nejvyšší mety, Novitec nabízí celkově tři stupně zvýšení výkonu. Za všemi stupni stojí nová řídící jednotka Novitec N-Tronic v kombinaci s novým výfukovým systémem z nerezové oceli. Po opuštění bran maranellské továrny nabídne dvojicí turbodmychadel přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 3,9 l výkon 670 koní (492 kW) a točivý moment 760 Nm. Po zákroku úpravce může mít 756 koní (556 kW), 764 koní (562 kW) nebo až 772 koní (568 kW). Nejvyšší výkonový stupeň pak doplní masivní točivý moment o hodnotě 892 Nm. Série úprav má samozřejmé blahodárné účinky na dynamické parametry. Čas potřebný k akceleraci z 0 na 100 km/h se zkrátí 0,2 s na 2,8 s, zatímco maximální rychlost vzroste z původních 330 km/h na 342 km/h.