Německá společnost Novitec, která se specializuje na úpravy vozů Ferrari (Novitec Rosso), Lamborghini (Novitec Torado) a nově i Maserati (Novitec Tridente), představuje nejnovější úpravu založenou na Ferrari 488 GTB. Zajímavější je však fakt, že propagační fotky a video vznikly na českém závodním okruhu v Mostě.

Upravené Ferrari dostalo mnohem odvážnější a agresivnější vzhled. Na první pohled zaujme o 5,5 rozšířený bodykit s většími 21″ (vpředu) a 22″ (vzadu) koly NF6 NL obouvajícími lepivé semi-slicky. Samozřejmostí jsou nástavce prahů, ale i velké přítlačné křídlo. Auto je hodně blízko asfaltu, za což může zcela nový podvozek, který ale dostal možnost přizvednutí přední nápravy tak, aby bylo možné jednodušeji překonávat nástrahy velkoměst jako jsou například příčné prahy.

Úpravy se ale samozřejmě nedotkly pouze vzhledu, ale také techniky. Sériový motor nebyl dostatečný, a tak se rozhodlo o jeho úpravě. Výsledkem je výkon vyšší o 102 koní a točivý moment dokonce o 139 Nm. To tedy znamená celkem 568 kW/772 koní při 7950 ot./min a točivý moment vrcholící hodnotou 892 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h se prý zkrátilo na 2,8 sekundy a maximální rychlost je 342 km/h. Jak toho dosáhli? Motor dostal programovatelnou řídící jednotku, která například zvýší plnící tlak turbodmychadel, či zcela nový, kompletně odladěný výfuk a další drobnosti.