Novitec Rosso Ferrari California T N-Largo, design ladil i Vittorio Strosek

Autor: Anina Russová - 26. 6. 2015


Když se řekně Novitec, jako první se vám prostě musí vybavit Ferrari. Tyhle dvě společnosti k sobě neodmyslitelně patří, a i když Ferrari vyrábí skvělá auta, Novitec je umí posunout ještě o level výš. Upřímně vám řeknu, když jsme si na vlastní oči při Rolls-Royce a Bentley srazu prohíželi Ferrari F12 Novitec Rosso N-Largo, nemohli jsme se od něj odtrhnout. A ten zvuk…. Teď ale necháme F12 spát a ukážeme si Californii, která úpravou od Novitecu také prošla a rovnou prozradím, že na jejím bodykitu pracoval i slavný designér Vittorio Strosek. Představujeme vám Novitec Rosso Ferrari California T N-Largo.

V prvé řadě byly pořádně rozšířeny blatníky tak, aby se pod ně vešla velká 21 palcová kola obutá do pneumatik Pirelli P Zero v rozměru 255/30 ZR1 21 vpředu a 22 palcová kola vzadu obouvající pneumatiky 315/25 ZR 22. K tomu nové nárazníky, prahy, upravená světla a dvě dvojice koncovek výfuků, to vše je program N-Largo a vše je vyrobeno z karbonu. Vzhledem k tomu, že Ferrari California je samo o sobě nízké, u Novitecu zvolili použití hydraulického podvozku. který lze stisknutím jediného tlačítka dostat buď k zemi nebo zpět v rozdílu až 40 milimetrů.

Je jasné, že ladit výkon u Ferrari je asi jako chodit s dřívím do lesa, ale přeci jen si u Novitecu možnost lehce vyladit mapy v řídící jednotce nenechali ujít. Výkon dvakrát přeplňovaného motoru V8 o objemu 3.8 litru tak byl vyladěn až na 668 koní a 871 Nm, s čímž se zlepšilo zrychlení z 0 na 100 km/h na pouhých 3.2 sekundy!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru