Ferrari F12berlinetta je alespoň v mých očích asi nejkrásnější moderní Ferrari. Má dokonale vyvážený poměr mezi jistou mírou elegance a agresivity. Novitec Rosso však tento poměr mění dost výrazně tím agresivním směrem! Jeho výtvor F12 N-Largo S dělá z dvanáctiválcového GT bestii se 781 koňmi a šíleným bodykitem.

Čtyři roky zpět byl Novitec úplně prvním úpravcem, který si troufl na dvanáctiválcové GT s názvem F12berlinetta. Vznikl model pojmenovaný F12 N-Largo, který mimochodem můžete potkávat také na českých silnicích. Pro letošní rok představil úpravce o něco odvážnější evoluci tohoto modelem s přídomkem „S„. Nejzásadnější změnou na první pohled je zbrusu nová sada karosářských dílů, která je celkem logicky vyrobena z kompozitních materiálů. Nové je téměř všechno. Předním nárazníkem počínaje, přes upravenou kapotu a blatníky, po zadní nárazník a nepřehlédnutelný zadní spoiler. Díky těmto karosářským dílům je F12 N-Largo S vpředu o o 70 mm a vzadu o 140 mm širší. Nová jsou také kovaná kola, které mají vpředu 21″ a vzadu 22“, které jsou obuté do pneumatik Pirelli P Zero. Podvozek upraveného Ferrari je snížený o celých 40 mm.

Změny se samozřejmě odehrály také pod dlouhou přední kapotou. Došlo ke zvýšení výkonu vidlicového dvanáctiválce o objemu 6,3 litru. A to z původních 740 koní (545 kW) na 781 koní (574 kW). Bylo toho dosaženo pomocí nového softwaru řídící jednotky motoru a také výměnou výfukového systému. S výkonem se také zvýšila hodnota točivého momentu ze sériových 690 na 722 Newton metrů. Kdyby vám to náhodou přišlo podstatné, maximální rychlost se zvýšila o 10 km/h na konečných 350 km/h. Hodně štěstí s hledáním takového kusu asfaltu, kde to půjde vyzkoušet…

Pokud vás šedá bestie od Novitecu zaujala, měli byste si asi pospíšit. Firma totiž hodlá do této podoby transformovat pouze jedenáct vozů Ferrari. Za cenu úpravy byste pak mohli například koupit nějaký supersport také manželce.