Nové Volvo S90: dynamické představení – video

Autor: Jan Karlík - 4. 12. 2015


Nové Volvo S90 jsme vám staticky již představili. Design inspirovaný modelem XC90 je velmi povedený (pokud nějakým omylem vaše oči nezavítají na zadní část vozu), pojďme se ale díky šestici nových videí podívat jak vypadá vůz v pohybu.

Podobnost mezi modelem S90 a novým SUV XC90 není čistě designová. Vozy sdílí platformy a technologická řešení. Což bohužel přináší také jeden neduh. Pod dlouhou kapotou najdete pouze čtyřválcové jednotky. Primární poháněnou nápravou je ta přední a v případě silnějších motorů můžete zvolit také pohon všech čtyř kol. Model S90 bude dostupný také s ekologickým a silným plug-in hybridním agregátem T8 Twin Engine a bude se pyšnit jedním z nejluxusnějších interiérů. Zde se o pohyb zadních kol bude starat dvojice elektromobilů.

Oficiální premiéra proběhne na blížícím se autosalon v Detroitu. Pro našince bude však snazší cestování na autosalon v Ženevě na jaře roku 2016. V březnu pak ve Švýcarsku budete mít možnost spatřit také model V90, kombi odvozené od tohoto sedanu.

Volvo S90 bude po vzoru základních kamenů automobilky ctít zaměření na maximální bezpečnost nejen posádky, ale i ostatních účastníků provozu. Proto bude nové Volvo doslova prošpikované bezpečnostními systémy, jak můžete ostatně vidět na videích. A jak se vám nové Volvo líbí? Má šanci proti zajeté konkurenci v podobě modelů Audi A6, BMW řady 5 a nebo Mercedes-Benz třídy E?

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru