Renault_Rafale-teaser

Nové SUV kupé francouzského výrobce se bude jmenovat Renault Rafale

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Renault -  16. 5. 2023


Renault odhalil název svého budoucího špičkového kupé SUV: Rafale. Doplní rodinu modelů s hybridními motory E-Tech založenými na platformě CMF-CD. Po pětimístném SUV Austral a velkém pěti- a sedmimístném SUV Espace je nový Rafale situován jako nová vlajková loď řady Renault. Posiluje ofenzívu značky Renault v segmentu D.

Volba jména byla inspirována slavnou leteckou minulostí společnosti Renault. Abychom pochopili, co spojuje značku Renault s letectvím, musíme se vrátit v čase na začátek 20. století. V té době byl Renault průkopníkem ve výrobě spalovacích motorů pro automobily, ale také pro vlaky (železniční vagony) a letadla. V roce 1933 Renault koupil výrobce Caudron a vytvořil společnost Caudron-Renault. Všechna letadla byla pojmenována podle větru a z jednomístného závodního letadla C460, určeného k překonávání rekordů, se v roce 1934 stal letoun Rafale.

Přečtěte si také:  Toyota chystá další lehký čistokrevný sporťák. I tentokrát na něm bude spolupracovat s další automobilkou

Dnes Renault opět navazuje na svou historii a využívá předností legendárního letounu Caudron Rafale, který ztělesňuje image značky v té nejvyšší třídě. Sémantika jména odkazující na vítr a představená maskovaná silueta okamžitě evokují výkon, odvahu, emoce a charakter.

Story_Rafale_un_nouveau_souffle_sur_le_haut_de_gamme_de_Renault

Nový Renault Rafale bude mít světovou premiéru na 54. mezinárodním leteckém veletrhu v Paříži v Le Bourget dne 18. června.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *