bmw-m340i-drag-sprint-bmw-m2-competition-video

Nové, stále zamaskované BMW M340i se postaví na sprintu proti BMW M2 Competition

Autor: Pavel Srp - 27. 1. 2019


Nové BMW M340i ještě není ani na trhu, ale už se můžeme podívat na to, jak je na tom s dynamikou ve srovnání s opravdovým eMkem. Postavilo se totiž na startovní čáru proti BMW M2 Competition.

Bude to tedy souboj staršího opravdového auta z divize BMW M s úplně novým s dotekem BMW M Performance. V obou případech je pohání přeplňovaný třílitrový šestiválec, ale lišíci se počtem použitých tubodmychadel. Zatímco M340i používá jedno, M2 Competition má dvě. Tohle BMW má totiž podladěný motor z BMW M3.

V tomto závodě má ale M2 kromě spousty výhod (např. nižší hmotnost a vyšší výkon) také dvě nevýhody, kterými jsou na startu pouze pohon zadních kol (M340i bude výhradně xDrive) a pak v průběhu jízdy manuální převodovka. S tou si jistě užijete víc zábavy, ale budete s ní pomalejší.

První disciplína, která je prostě a jednoduše sprintem na 400 metrů s pevným startem, dojela obě auta do cíle nastejno s výsledným časem 12,6 sekundy. Ve druhé disciplíně s letmým startem z 50 mil za hodinu (80 km/h) to dopadne vítězně pro M2.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru