Nové modely Volvo S90 a V90 se představily v České republice

Autor: Tisková zpráva - 5. 5. 2016


V prvních květnových dnech přijely do České republiky předvést tuzemským zákazníkům osobně svou krásu dvě nové hvězdy značky Volvo: 3. května v Brně a 4. května v Praze proběhla česká premiéra nových modelů S90 a V90. Na prezentacích v industriálních prostorech brněnské Fait Gallery a v pražském Mánesu si mohli zájemci o nejmladší členy rodiny „devadesátkové“ řady automobilky Volvo prozkoumat vše do nejmenších detailů a nasát vůni změn, které tyto modely jak pro značku, tak pro své segmenty znamenají.

predstaveni-volvo-s90-a-volvo-v90-manes

Slavnostní prezentace se nesly ve švédském duchu: interiéry byly laděny v jednoduchém skandinávském stylu a česká designérská značka Gravelli coby partner akce doplnila jejich prostory betonovým nábytkem a dalším vybavením. Nové modely představili generální ředitelka českého zastoupení značky Volvo Car Czech Republic, s. r. o., Šárka Heyna Fuchsová a technický školitel a produktový manažer Martin Mazari. „Naše automobilka právě prožívá velmi úspěšné období, které odstartovalo zcela nové Volvo XC90. Tento model nasbíral vůbec nejvíc ocenění v celé 89leté historii značky Volvo. Což nás nejen naplňuje vděčností, ale také je pro nás hnacím motorem do budoucna,“ komentovala průběh současné transformace společnosti paní Šárka Heyna Fuchsová.

Tento historický přerod v prémiovou automobilku dokreslují právě modely, jež byly v těchto dnech představeny brněnským a pražským zájemcům o značku a které znamenají vrchol tzv. „devadesátkové“ řady. „Charakteristický ‚luxus ve švédském stylu‘ staví do centra veškerého dění člověka. Typickými rysy jsou důraz na využití přirozeného světla, kvalitní přírodní materiály a samozřejmě bezpečnost stavějící na letitých zkušenostech a progresivním vývoji. A v neposlední řadě extrémně moderní skromnost zakotvená ve všudypřítomném švédském designu,“ vypočítává přednosti řady s označením „90“ šéfka českého zastoupení značky Fuchsová.

Luxusní manažerská limuzína S90 je vybavena například vyspělou funkcí semiautonomního řízení Pilot Assist či novinkovým systémem detekce velkých zvířat, propracovaný interiér zajišťuje posádce veškerý komfort a špičkovou ovladatelnost. I to jsou důvody, proč si Volvo S90 vysloužilo prestižní ocenění Nejlepší design sériově vyráběného vozu roku 2015, udělované pod záštitou internetového magazínu Car Design News.

O pár měsíců mladší Volvo V90 disponuje stejnými kvalitami. Stylové a všestranně nadané kombi těží z více než šedesátileté tradice Volva ve výrobě tohoto typu vozů a nabízí tu nejvyspělejší standardní bezpečnostní sadu na trhu a nejlepší konektivitu v dané třídě.

Modely Volvo S90 a Volvo V90 jsou dostupné i na českém trhu – již nyní mohou zájemci učinit své objednávky, první vozy budou dodány v září letošního roku. Celkový plán tuzemského prodeje pro letošní rok je 39 kusů Volva S90 a 73 vozů modelu V90. Ve výhledu na příští rok 2017 pak značka počítá s tím, že v Česku prodá minimálně stovku modelů S90 a kombi V90 na 150 kusů.

Spolu s novinkami ve formě nejlepších zástupců značky v segmentu kombi a prémiových limuzín mohli čeští zákazníci na vlastní oči zhlédnout i nejluxusnější verzi modelu, který celou transformaci automobilky Volvo zahájil a otevřel novou podobu její nejvyšší řady – čtyřmístné Volvo XC90 Excellence.

„Devadesátková“ řada švédské automobilky Volvo je jasným důkazem její zásadní transformace, jejíž cestu společnost nastoupila před několika lety. Vynaložené investice se již nyní odrážejí v celosvětově neustále rostoucích prodejích, v řadě prvenství na poli moderních technologií a ve velkém zájmu veřejnosti i odborníků, potvrzeném sérií ocenění od oblasti bezpečnosti až po design.

Modely prezentované v tomto týdnu českým zákazníkům jsou dosud tím nejlepším, co se ve Volvu zrodilo, a jednoznačně potvrzují, že směr, který švédská automobilka před několika lety nabrala, byl zvolen správně a velká očekávání budoucích úspěchů jsou oprávněná.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru