Nové MINI Clubman vstupuje na český trh

Autor: Tisková zpráva -   5. 10. 2015


Nové MINI Clubman navazuje na svého stejnojmenného předchůdce, přichází však se zcela novým konceptem karoserie, kterým obohacuje segment kompaktních prémiových vozů kombi. Je moderní interpretací karoserie stylu „shooting brake“. Ve srovnání s 5dveřovým MINI má nový model významně zvětšené vnější rozměry (4253 x 1800 x 1441 mm): na délku +27 cm, na šířku +9 cm, rozvor +10 cm. Samozřejmostí je pět plnohodnotných míst k sezení a zavazadlový prostor s objemem 360 l. Opěradla zadních sedadel mohou být dělená v poměru 40:20:40 a umožňují zvětšit využitelný objem pro náklad na 1250 l. Charakteristickým rysem nového MINI Clubman jsou zadní křídlové dveře, umožňující přístup do prostoru pro zavazadla. Na přání mohou mít elektrický pohon a bezdotykové ovládání.

Nové MINI Clubman přijíždí na český trh s bohatou standardní i volitelnou výbavou. K dispozici jsou například LED světlomety, panoramatická střecha, navigační systém Professional, hudební aparatura Harman Kardon, Head-Up Displej, parkovací asistent, adaptivní tempomat či systém varující před čelní srážkou. Připravena je také výbava MINI Connected s integrovanou SIM kartou, která zajišťuje mnoho doplňkových funkcí a bude k dispozici od výroby v listopadu 2015.

Pro MINI Clubman je, stejně jako pro všechny ostatní modely MINI, součástí standardní výbavy servisní paket MINI Service Inclusive, který po dobu 5 let nebo do ujetí 50 000 km zahrnuje údržbové a servisní práce předepsané výrobcem.

Nové MINI Clubman přijde na český trh 31. 10. 2015, avšak již nyní je možné si tento vůz objednat u některého z autorizovaných prodejců MINI v České republice.

Ceny nového MINI Clubman (vč. DPH):

  • MINI Cooper Clubman 591 500 Kč
  • MINI Cooper S Clubman 700 700 Kč
  • MINI Cooper D Clubman 668 200 Kč

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *