Možná už se k vám dostala informace, že korejská automobilka Kia hodlá změnit své logo. A nutno říct, že by bylo na čase. Jen za posledních několik let urazila – zejména co do vývoje a kvality – obrovský kus cesty, ale logo je už několik desetiletí stále stejné. Teď přišla řada i na něj.

Nové logo automobilka už ukázala, ale ne nijak oficiálně. Spíš nenápadně a čekala, jaké budou reakce. Stalo se tak už v Ženevě a to na konceptu Imagine by Kia. Následně nové logo dostal další koncept, tentokrát Futuron, který byl odhalen před několika týdny na autosalonu v Šangahaji.

První jízda: Jak funguje pětimetrová Kia Stinger GT s 370 koňmi na Nürburgringu?

Na obou autech si lze všimnout nového malého oválu, v němž je zcela novým písmem nápis KIA. V interiéru na volantu jde jen o samotný nápis bez oválu. Je to moderní, designově jednoduché, ale povedené. Obzvlášť ta verze bez oválu pod písmeny vypadá dobře.

Díky magazínu Motor1.com už ale víme, že nové logo už se postupně dostává i na sériové modely značky. I když zatím jen v Číně. Odtud pocházejí fotky jakéhosi produkčního auta s novým logem, které je jak na jeho přední části nad maskou chladiče, ale i na volantu. Od koncepčních aut má tento produkční kus logo ještě o fous změněné, ale jen decentně. Žádná divočina se nekoná. Nutno ale říct, že ačkoliv fotky kolují ve velkém po sociálních sítích, nejsou oficiální. Na to si asi ještě musíme počkat, jak ale odhadujeme, nebude to trvat už moc dlouho.