Kia_Seltos_emblem

Kia oznámila, že nový globální kompaktní model SUV značky ponese název ‚Seltos‘. Jeho uvedení na trh je naplánováno na letošní léto.

Samotné označení Kia Seltos se inspirovalo legendou z řecké mytologie, a to jménem ‚Celtos‘, které přísluší synovi Hérakla. Písmeno ‚S‘ v upraveném názvu tohoto vozidla má reprezentovat rychlost (Speed) a sportovní charakter vozu, jejž inspiroval smělý a troufalý charakter Celta. Model Seltos, vytvořený pro generaci mileniálů, se od svých konkurentů odlišuje spojením rafinovaného sportovního designu s prostorností a schopnostmi tradičního SUV – zabaleného do kompaktní karoserie.

Seltos zvenčí zaujme řadou rafinovaných detailů, jako např. dlouhou kapotou, výraznou charakteristickou křivkou na předním nárazníku a ostrými prolisy karoserie. Robustní boční linie vkombinaci s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, společně se zadním nárazníkem vč. kovové napodobeniny tlumiče výfuku propůjčují kompaktnímu SUV zdrženlivě sportovní charakter.

Kabinu koncipovanou pro mladé vyznavače moderních technologií charakterizují široké rozmáchlé tvary a výrazné technické detaily. V interiéru najdeme řadu technologií pro maximální pohodlí, konektivitu a intuitivní používání; součástí nevšední kabiny je i špičkový infotainment s dotykovým displejem o velikosti 10,25″ a systém náladového osvětlení (Sound Mood Lighting).

Značka Kia rozšiřuje svoji nabídku vozů SUV v souladu s potřebami zákazníků na všech trzích. Nový model do segmentu kompaktních SUV poprvé vnáší tradiční silné stránky vozů Kia – design, kvalitu a moderní technologie.

Model Kia Seltos bude odhalen ještě tento měsíc. Prodeje v Koreji i dalších regionech budou následovat v druhé polovině roku 2019.