Prémiový vůz, který mění filosofii designu, luxusu a technologií v segmentu sedanů střední třídy, vstupuje na český trh s cenou od 861 160 Kč. Infiniti Q50 je možné objednat už nyní, první vozy budou dodány v září.

“Nové Infiniti Q50 překonává předvídatelný vzhled a známé technologie využívané v segmentu,” uvádí Fintan Knight, Vice President Infiniti pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Je čas odprosit se od tradice. Naše technologie s „přímou odezvou“ zajišťují kombinaci špičkového výkonu a pocitu z jízdy.“

Výkonný Q50 Hybrid je vybaven benzínovým motorem V6 o objemu 3,5 litru s výkonem 364 koní, tedy podobně jako model M35h, se zrychlením 0-100 km/h za 5,3 sekundy a emisemi 155g/km CO2. Tento výkon je dosažen díky okamžitému přenosu výkonu elektromotoru na hnací ústrojí prostřednictvím inovativního systému dvojspojkové převodovky. „Věříme, že toto je budoucnost pohonu pro výkonné vozy,“ dodává Fintan Knight. „Infiniti Q50 Hybrid nabízí skutečně inspirovaný výkon a skvělou efektivnost.“ Q50 Hybrid je na českém trhu k dispozici od 1 286 651 Kč.

Kromě Hybridu nabízí Q50 i variantu se čtyřválcovým vznětovým motorem 2,2 litru, který Infiniti ve svém modelu nabízí vůbec poprvé. Tato verze s výkonem 170 koní (točivý moment 400 Nm), nízkými emisemi CO2 (115 g/km a výbavou, kterou zákazníci v tomto segmentu vyžadují, začíná na ceně 861 160 Kč.

Na rozdíl od zažitého designu v segmentu, kde devět z deseti vozů pochází z Německa, vyniká Infiniti Q50 svěžím a výrazným vzhledem. Jeho design je charakteristický ostrými proporcemi, výraznými prolisy a svůdnými dynamickými křivkami. „Design modelu Q50 je instinktivní, moderní a výrazný a má mnohem blíž k přirozeným tvarům než mají ostatní vozy v segmentu,“ uvádí Alfonso Albaisa, výkonný ředitel pro design.

Infiniti Q50 také nabízí výrazný nový pohled na oblast technologií. Kombinace rychle reagujícího Přímého adaptivního řízení – prvního elektronicky řízeného systému použitého v osobních automobilech – a hybridu s přímou odezvou pohonné jednotky dodávají vozu nejvyspělejší dynamické vlastnosti dostupné v dané třídě. Q50 je k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol. K vyladění jízdních vlastností přispěl Sebastian Vettel, mistr světa Formule 1 a ředitel pro výkon značky Infiniti.

Přečtěte si také:  Elektromobil IONIQ 5 startuje v Česku. Je dražší než základní Škoda Enyaq iV

Infiniti Q50 přináší do segmentu prémiových vozů víc než samotnou radost z jízdy díky využití aplikací jako je Facebook přímo ve voze. “Platforma Infiniti InTouch™ totiž nabízí aplikace jako je Facebook nebo Twitter a dává tak zákazníkům svobodu, kterou chtějí,” říká Fintan Knight.

Knight dodává: “Infiniti Q50 soupeří se známými dobrými vozy díky odpoutání se od zaběhlých zvyklostí a svěžím přístupem k designu, luxusu a technologiím. V Infiniti nemáme zájem o zachování status quo a věříme, že ani naši zákazníci.

Model Q50 2,2 d začíná na ceně 861 160 Kč a nabízí, jak je u značky Infiniti zvykem, vysokou úroveň standardní výbavy. Ta zahrnuje Infiniti InTouch™, komunikační technologii nové generace se dvěma dotykovými obrazovkami, volič jízdních režimů, systém stop start, zadní kameru, aktivní potlačení hluku, systém řízení trakce, dvouzónovou klimatizaci, 17″ kola z lehkých slitin, lak odolný proti poškrábání, multifunkční volant, dělená zadní sedadla s průvlakem na lyže, přehrávání audia přes Bluetooth hands-free a hlasové ovládání.

Nabídka bude zahrnovat širokou škálu verzí a výbav určených na míru pro privátní a firemní klienty. Kompletní ceník a detailní informace k jednotlivým stupňům výbavy budou zveřejněny 1. července 2013.

Tisková zpráva/-PS-