Nové BMW řady 8 Coupé se představí na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 26. května

Autor: Pavel Srp - 11. 5. 2017


Na dnešní valné hromadě oznámil předseda představenstva BMW AG Harald Krüger prezentaci nového koncepčního vozu. Na letošním Concorso d’Eleganza Villa d’Este, které začíná 26. května 2017, BMW Group představí koncepční vůz, který přináší exkluzivní pohled na to, jak bude vypadat pro rok 2018 připravované nové BMW řady 8 Coupé. Tento vůz v sobě spojuje nekompromisní dynamiku a pokrokový luxus, což jsou hlavní vlastnosti moderního Coupé od BMW.

„BMW řady 8 Coupé staví na naší tradici luxusních sportovních Coupé a bude skutečným vozem snů našeho výrobního programu. Je to také vůz vzbuzující ryzí automobilové vášně,“ řekl Krüger o chystaném novém modelu. „Řada 8 Coupé podtrhne naši vedoucí pozici v segmentu luxusních vozů. Již dnes mohu prozradit, že to bude opravdové luxusně-sportovní Coupé.“

Tuto zprávu ale zastínil fakt, že značka v tichosti přestala vyrábět BMW řady 6 Coupé. Stalo se tak sice už v únoru, ale s informací přišel magazín Road & Track až nyní. Informaci má prý přímo od mluvčího automobilky BMW. Výroba kabrioletu a čtyřdveřového Gran Coupé ale stále pokračuje, ačkoliv i tyto verze by měly skončit. Jejich pokračováním má být model, který prý nahradí BMW řady 5 GT, se kterým se dále nepočítá.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru