Nové BMW řady 2 Gran Tourer převeze až 7 lidí

Autor: Tisková zpráva - 14. 2. 2015


Představením modelu BMW řady 2 Gran Tourer se značce BMW podařilo vytvořit další novou automobilovou kategorii. BMW řady 2 Gran Tourer s velkorysým vnitřním prostorem, mimořádnou praktičností a unikátní flexibilitou je prvním modelem segmentu prémiových kompaktních vozů, který nabízí prostor až sedmi cestujícím a stoprocentně splňuje požadavky moderních mladých rodin.

Kompaktní, avšak prostorné

Navzdory kompaktním rozměrům – na délku měří pouze 4556 mm, na šířku 1800 a na výšku 1608 – nové BMW řady 2 Gran Tourer nabízí dostatek prostoru a velkorysý zavazadelník, jehož objem lze rozšířit ze základních 645 litrů na 805 litrů. Po sklopení opěradel zadních sedadel se objem prostoru pro zavazadla zvětší až na působivých 1905 litrů. Maximální variabilitu interiéru zaručují standardně dodávaná posuvná, v poměru 40:20:40 dělená zadní sedadla, jejichž opěradla lze sklopit stisknutím jediného tlačítka. Na zadní sedadla lze připevnit až tři dětské sedačky. Možnosti interiéru dále rozšiřuje na přání dodávaná třetí řada sedadel, kterou lze zcela složit do podlahy zavazadlového prostoru. Každodenní využitelnost vozu zvyšuje velký počet odkládacích ploch pro všechny tři řady sedadel, stejně jako kolejničky na opěradlech předních sedadel se sklopnými stolky. Nové BMW řady 2 Gran Tourer je průkopníkem v oblasti sjednocování tradičních atributů tohoto segmentu – jako je prostorová funkčnost a komfort – s typickými hodnotami jízdní dynamiky BMW, elegancí a prémiovou kvalitou.

Seřazeni a připraveni na uvedení na trh: pět přeplňovaných motorů a pohon všech kol xDrive

Pětice nově vyvinutých přeplňovaných 3- a 4válcových motorů (85 kW/116 koní až 141 kW/192 koní, kombinovaná spotřeba paliva 6,4–3,9 l/100 km, kombinované emise CO2 149–104 g/km) je doplněna o unikátní paket opatření BMW EfficientDynamics a společně garantují jedinečné jízdní zážitky, které v sobě snoubí sportovní dynamiku s maximální hospodárností a nejnižšími hodnotami CO2 v segmentu. BMW 220d xDrive Gran Tourer je jediným vozem v rámci kategorie kompaktních prémiových vozů, který je od počátku nabízen se sedmi sedadly a pohonem všech kol.

Asistenční, informační a zábavní systémy, sjednocené v programu BMW ConnectedDrive, zvyšují jak bezpečnost posádky, tak její pohodlí. Příkladem je Head-Up Displej, který promítá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče, nebo asistent jízdy v kolonách, jenž řidiči pomáhá akcelerovat, zpomalovat a zároveň vůz udržuje ve zvoleném jízdním pruhu.

Přečtěte si také:  Moderní interpretace BMW 3.0 CSL vychází z BMW M4 CSL. Vznikne 50 kusů a stát bude přes 18 milionů korun

Zábava na cesty i pro děti

Díky nové aplikaci „myKIDIO“ (prozatím k dispozici jen v Německu) si dlouhé cestování mohou užít rovněž mladší cestující. Aplikace „myKIDIO“ si v BMW 2 řady Gran Tourer odbývá svou premiéru a dětem a rodinám nabízí zajímavý obsah, např. hrané filmy, seriály, audioknihy a hry, které se zobrazují na přenosných tabletech, jako je například Apple iPad. Cestující na předních sedadlech mají plnou kontrolu nad přehrávaným obsahem, přičemž aplikaci lze snadno ovládat ovladačem iDrive a kontrolním displejem – za předpokladu, že přenosné zařízení je spárováno s vozem. Přehrávaný obsah lze kdykoliv zobrazit na kontrolním displeji, zatímco děti mají stále možnost sledovat důležité informace o cestě (například čas příjezdu, rychlost a vnější teplotu).

Čtyři modelové varianty pro ještě větší možnost individualizace

Kromě standardního provedení se v nabídce BMW řady 2 Gran Tourer nacházejí další čtyři modelové varianty. Model Advantage nabízí oproti standardnímu provedení zvýšenou funkčnost a kromě jiné výbavy je doplněn dvouzónovou automatickou klimatizací, zadním parkovacím asistentem PDC, tempomatem s brzdnou funkcí a multifunkčním volantem. Model Sport Line podtrhuje exkluzivními prvky exteriéru sportovní vzhled vozu. Mezi tyto prvky patří speciální kola z lehkých slitin a sportovní sedadla, zatímco výbavová linie Luxury Line se vyznačuje exkluzivním použitím chromovaných detailů, vybranými koly z lehkých slitin a koženými prvky interiéru. Model M Sport kromě jiného zaujme M aerodynamickým paketem, vysoce lesklými prvky BMW Individual Shadow Line, M koženým volantem a M sportovními sedadly.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek