O tom, že BMW M5 je vážně rychlé auto, se není třeba přít. Ale ono je rychlé opravdu hodně, vždyť okruh Nürburgring dokázalo zajet za 7 minut, 38 sekund a 92 setin sekundy. A to je vážně kalup!

Testovací jízdu uspořádal nezávislý německý magazín Sport Auto, který sem podobná auta občas vozí. Za volantem v této jízdě seděl novinář a závodník Christian Gebhardt. S nejnovější generace německého supersedanu tu zajel vážně parádní čas, jenž je navíc oproti předchozí generaci (ta ‚Ring zajela za 7 minut a 55 sekund) o znatelných 17 sekund lepší!

Může za to jistě nejen vyšší výkon, celkově modernější technika, ale také nový „sportovní pohon všech čtyř“ kol M xDrive. V rychlostech, kterých M5 na tomto okruhu dosahovala, ale asi nebude jeho přínos tak velký.

Novou generaci BMW M5 pohání motor V8 s objemem 4,4 litru. Jeho výkon je působivých 447 kW/600 koní a točivý moment vrcholí 750 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne jen za 3,4 sekundy a maximální rychlost může být v případě verze s příplatkovým M Driver’s Package až 305 km/h.

Mimochodem, tak přemýšlíme, za jaký čas by to asi tak objela ještě výkonnější verze BMW M5 Competition…? 🙂