Nové Audi odemknete smartphonem nebo hodinkami

Autor: Jan Karlík -   1. 10. 2015


Audi přichází s vylepšením systému na spárováním mobilního telefonu  s názvem Audi Connect. Ten umí propojit váš vůz se smartphony s operačním systémem iOS (Apple), Android a nově také s Apple Watch. Jako první se nová generace systému představí v nových modelech roku 2015, tedy v Audi Q7 a A4. Do budoucna se počítá s rozšířením na celou modelovou řadu.

Audi MMI Connect

Aplikace, kterou můžete stáhnout do vašeho telefonu nese název Audi MMI connect a obsahuje dvě tzv. „podaplikace“. První z nich je myCarManager. Pomocí této aplikace si můžete zkontrolovat, zde je automobil zamčený nebo například jestli nezůstala otevřená okna. Máte také možnost zobrazit stav palivové nádrže, dojezd vozidla a nebo spotřebu z poslední jízdy. Navíc můžete automobil také zamknout či odemknout a pokud to vaše konfigurace nabízí, spustit nezávislé topení, případně klimatizaci.

Druhou aplikací je myService. S tou jste nejen schopní zavolat pomoc v případě nehody, ale má také databázi servisních středisek a jejich kalendáře. Aplikace tak umožňuje naplánovat servisní prohlídku, případně ji přeplánovat. Aplikace samozřejmě umí také zobrazit problémy s vozidlem, případně vás telefon upozorní na spuštění alarmu.

Pokud máte problémy na rozsáhlých parkovištích, i na to se myslelo. Aplikace po odchodu z vozu uloží jeho pozici do mapy. Stejně tak zaznamená i čas a případně vás upozorní na konec bezplatného stání.

To vše má ale také důležitou bezpečností funkci. Audi tvrdí, že nový systém splňuje nejvyšší nároky na bezpečnost a že neexistuje způsob, jak ho obejít. Veškerá komunikace probíhá přes Audi servery, které by díky opakované autorizaci měly být bezpečné. Ke spuštění aplikace a jejímu potvrzení ve voze, budete potřebovat unikátní PIN. K jednomu vozu lze pak přiřadit maximálně 5 aplikací. V Německu je Audi Connect v rámci příplatkové výbavy za 250 €. Za tento poplatek dostanete zabudouvanou SIM kartu uvnitř vozu a předplacení těchto služeb na 10 let.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *