Nová ŠKODA Superb nadchla jako ředitelský vůz na Tour de France

Autor: Tisková zpráva - 7. 7. 2015


Nová ŠKODA Superb své první vystoupení v roli oficiálního ředitelského vozu na Tour de France 2015 zvládla přímo bravurně. Jako ‚velitelská centrála’ ředitele Tour Christiana Prudhommea pojede nová vlajková loď značky až do 26. července v čele pelotonu Tour. ŠKODA je již podvanácté oficiálním partnerem Tour de France (4. až 26. června).

V roli ředitelského vozu, tzv. ,Red Car‘, budou v rámci letošního závodu kolem Francie využívány čtyři zbrusu nové vozy ŠKODA Superb. Nová ŠKODA Superb je na čele pelotonu, díky této roli, pro všechny fanoušky dobře viditelná. Během Tour slouží vůz řediteli závodu Christianu Prudhommeovi jako jakýsi ‚mobilní dispečink’. Ředitelský vůz je kromě toho také jediným vozem, který smí cílovou čáru každé etapy přejet společně s cyklisty.

ŠKODA je oficiálním partnerem a oficiálním vozem Tour de France od roku 2004. Česká automobilka poskytne v rámci svého angažmá celkem 250 automobilů – především vozy ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb.

Nový Superb, coby ředitelský vůz na Tour de France, byl nalakován v odstínu ‚červená Corrida’. Vůz pohání motor 2,0 TDI 140 kW/190 koní ve spojení se šestistupňovou převodovkou DSG.

Červená ŠKODA Superb pro Tour de France dostala, s ohledem na důležitost tohoto automobilu, bohatou mimořádnou výbavu. Patří k ní mj. obrovská panoramatická prosklená střecha, kterou lze otevírat i ze zadního sedadla.

Při závodě kolem Francie je značka i letos zastoupena také početnou flotilou vozů ŠKODA. Automobilka poskytne zhruba 250 doprovodných vozů – zejména typu ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb. Během zhruba třítýdenního závodu vozy celkem ujedou kolem 2,8 milionu kilometrů. Od roku 2004 flotily vozů značky ŠKODA při Tour de France v součtu ujely více než 30 milionů kilometrů. Vozy ŠKODA přitom oslňují svou spolehlivostí: dosud nemusel žádný z vozů přerušit jízdu z důvodu technického defektu.

Cyklistika je pilířem sponzorské strategie společnosti ŠKODA AUTO. Vedle Tour de France a závodu okolo Španělska (‚Vuelta’) automobilka podporuje i další mezinárodní cyklistické závody a řadu dalších národních a mezinárodních akcí z oblasti masové cyklistiky. Sponzorská podpora cyklistiky dokazuje mimořádný vztah značky k jízdním kolům. Výrobou jízdních kol, kterou zahájili zakladatelé továrny Václav Laurin a Václav Klement, před 120 lety začala úspěšná historie podniku.

skoda-superb-tour-de-france-2015

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru