Nová Lancia Ypsilon Elefantino – foto + video

Autor: Pavel Srp - 23. 6. 2013


Na některých vybraných trzích byl zahájen prodej nové Lancie Ypsilon Elefantino. Jedná se o novou speciální edici pro mladé a dynamicky žijící zákazníky a k dispozici bude se všemi motorizacemi řady Ypsilon v kombinaci s manuálními převodovkami (1,2l 69 koní, 0,9l Turbo TwinAir 85 koní, 1,3l MultiJet 95 koní, 1,2l LPG 69 koní a 0,9l Turbo TwinAir Natural Power 80 koní). Na italském trhu začínají základní ceny na 12 700 eur za verzi 1,2l 69 koní a končí na 16 500 eur za vrcholnou verzi Ypsilon Elefantino 0,9l Turbo TwinAir 80 koní.

Symbol Elefantino, tedy malého slůněte, nejdříve doprovázel v šedesátých letech závodní tým Lancie. Znovu se objevil v letech 1997 až 2003 na nové Lancii Y, a to v různých modrých a červených variantách. Celkem bylo vyrobeno 320 tisíc vozidel Lancia Y Elefantino, které se na celkových prodejích řady podílely až 45 %. Přání rozšířit dostupnost modelu jedinečného vzhledu a osobitosti také pro mladé zákazníky demonstrovala především verze Elefantino Blue.

Dnes se okouzlující slůně vrací na nové pětidveřové Lancii Ypsilon a úspěšný model Ypsilon se tak stává opět dostupným i pro mladé zákazníky. S touto novou sérií módního městského vozu Lancia rovněž potvrzuje své zaměření na mladé zákazníky a nekonvenční vozidla, která jsou schopna předvídat potřeby uživatelů a být vždy trendy. Malý symbol štěstí, oddanosti, respektu a šarmu, tedy malé slůně, zdobí zadní výklopné dveře vozu hned vedle loga Ypsilon.

Nová základní verze řady Ypsilon je alternativou k provedení Silver. Představuje výbavový stupeň určený především mladým zákazníkům, kteří upřednostňují výbavu zaměřenou na městský styl, což podtrhují i vytříbené barevné odstíny karoserie – vždy s leskle černými zadními výklopnými dveřmi – Sabbia Beige, Neve White a Pietra Grey, klasická Vulcano Black a Aurora Purple, jako i nové barvy Turquoise a dvoutónový odstín Turquoise/Vulcano Black, jež budou k dispozici od června tohoto roku. Módního ducha nové speciální série dále zdůrazňují speciální fuchsiové detaily na krytech vnějších zpětných zrcátek se speciální grafikou, kliky dveří v barvě karoserie a originálně zbarvené kryty nábojů kol.

V souladu s neformální duší nové Lancie Ypsilon Elefantino je pro všechny vnější odstíny karoserie určeno jedno provedení interiéru. To je charakteristické kůží čalouněným volantem, chromovanými doplňky na přístrojovém panelu a černými textilními sedadly s fuchsiovým prošíváním (stejné nalezneme také na hlavici řadicí páky a hlavových opěrkách) v kombinaci s kryty vnějších zpětných zrcátek, kryty nábojů kol a zadním logem Elefantino. Grafika přístrojového panelu odráží metropolitní styl módních evropských měst.

Bez ohledu na barvu či volbu motoru se zákazník Lancie Ypsilon Elefantino může vždy spolehnout na bohatou standardní výbavu, která zahrnuje dálkové zamykání, kůží čalouněnou hlavici řadicí páky a volant (výškově a osově nastavitelný), elektricky ovládaná přední okna, zadní sedadla sklopná a dělená v poměru 50:50, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, 15palcová ocelová kola a interiéry v technické tkanině se svařovanými švy. Obsah výbavy doplňují klimatizace a rádio s CD/MP3 přehrávačem. V obou případech jde o položky, které jsou nyní k dispozici zcela zdarma. Z hlediska bezpečnosti jsou součástí standardní výbavy ABS s EBD, čelní a boční airbagy a úchyty dětských sedaček Isofix.

Speciální série rozšiřuje nabídku nové Lancie Ypsilon, která v modelovém roce 2013 přichází s modifikovanou výbavou včetně nedávno zavedeného dvoupalivového motoru Turbo TwinAir, který spaluje zemní plyn a benzin. Lancia Ypsilon Ecochic Natural Power tvoří od svého uvedení na trh v lednu 2013 celkem 30 % prodejů řady a spolu s verzí Elefantino Ecochic LPG tvoří významných 60 procent prodejů řady Ypsilon.

Mimo to nové produkty nepochybně přispějí k rostoucímu úspěchu modelu, který se doposud setkal s velmi příznivým přijetím jak laické, tak i odborné veřejnosti. O tom ostatně svědčí i přibližně 70 000 registrací od uvedení na trh. S podílem 11 % v segmentu B se v prvním čtvrtletí roku 2013 stala Lancia Ypsilon třetím nejprodávanějším vozem v Itálii.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru