Na vybraných trzích je od dubna k dispozici nová Lancia Delta S by MOMODESIGN. Nová speciální edice byla vytvořená v rámci obnovené spolupráce dvou světových a slavných značek, jež přispěly k vývoji italského designu. Ve skutečnosti Lancia a MOMODESIGN vytvořily vysoce osobitý estetický klíč, který jejich designérské produkty činí rozpoznatelnými už na první pohled.

Nová série, která je určená metropolitním mužům hledajícím osobitý a výrazný styl, je charakteristická řadou stylistických úprav a barev, jež odrážejí styl produktů navržených stylistickým centrem MOMODESIGN, jako jsou například helmy, hodinky, brýle, boty a kufry.

V souladu s novým sportovním duchem nabízí Lancia Delta S by MOMODESIGN širokou škálu výkonných motorů. První variantou je motor 1.9 Twin Turbo MultiJet 190 k, který je svými sportovními vlastnostmi na vrcholu svého segmentu. Druhou možnost tvoří vznětový přeplňovaný motor 1.6 MultiJet 120 k, jež je perfektní ukázkou konstrukčního principu downsizingu kombinujícího brilantní točivý moment s nízkou spotřebou paliva. Třetí možností je jediný přeplňovaný motor spalující LPG ve svém segmentu 1.4 Turbo Jet LPG 120 k, který se může pochlubit ekologickým provozem a navzdory tomu i agilními jízdními vlastnostmi a dojezdem přes 1400 km. Nabídku doplňuje přeplňovaný zážehový motor 1.4 Turbo Jet 120 k, který je charakteristický nízkými provozními náklady.

Na italském trhu začínají ceny na 23 400 eur za verzi 1.4 Turbo Jet 120 k, pokračují částkou 25 400 eur za verzi 1.4 Turbo Jet LPG 120 k a končí na 26 400 eur za vrcholné verze vybavené dvojicí vznětových přeplňovaných motorů MultiJet: 1.9 Twin Turbo MultiJet o výkonu 190 k a 1.6 MultiJet o výkonu 120 k.

Lancia Delta S by MOMODESIGN je dokonalou ukázkou toho nejlepšího italského designu. Vůz hraje barevnými kontrasty, zdůrazňuje hodnotu detailu, nabízí elegantní interiéry a vyjadřuje energickou a dynamickou povahu vozu. Karoserie Lancie Delta S by MOMODESIGN se vyznačuje několika výraznými estetickými prvky. Patří mezi ně boční prahové lišty a nárazníky v barvě karoserie, tmavě chromované doplňky, leštěné přední světlomety, 18palcová kola, dvojitá chromovaná koncovka výfuku nebo zadní výklopné dveře ve vysoce lesklém černém odstínu. Na zadních výklopných dveřích se hrdě vyjímá logo S, které identifikuje speciální sérii a vyjadřuje její hodnotu na základě třech klíčových vlastností: stylovost, povaha a sportovní svůdnost.

Přečtěte si také:  Audi RS slaví výročí 25 let jubilejním paketem

Spolu s touto verzí se představí i dvě zcela nové barvy – metalická Anthracite Grey a dvoutónová Anthracite Grey/Eclipse Black. K dispozici budou i barvy Zenith White, Magma Black a dvoutónová Zenith White/Eclipse Black.

Stylistickými změnami prošel také interiér. Mezi nejvýznamnější změny patří leskle černá středová konzole, žlutý tachometr a speciální sportovní kožená a textilní sedadla s modrým prošíváním (stejné se objevuje i na volantu, manžetě řadicí páky, ruční brzdě a panelech dveří). Nová verze je konkrétním příkladem, jak lze design automobilu interpretovat podle estetického klíče MOMODESIGN, který kombinuje divoký a osobitý charakter milánské značky a zdůrazňuje výrazové prvky, kterými se automobily značky Lancia vždy vyznačovaly – tedy eleganci, temperament a nádech sportovnosti.

To vše je ještě zajímavější při pohledu na velkorysou standardní výbavu zahrnující tempomat, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, kožený volant s ovládáním audio systému a přední loketní opěrky.

Za sportovní povahou nové speciální edice S by MOMODESIGN stojí motor 1.9 Twin Turbo MultiJet, který je svým maximálním výkonem 190 k a nejvyšším točivým momentem 400 Nm při 2000 ot./min na vrcholu svého segmentu. Díky těmto výkonovým parametrům dosahuje vůz nejvyšší rychlostí 222 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 7,9 sekundy.

Vynikajícího výkonu je dosaženo prostřednictvím několika významných konstrukčních prvků, mezi které patří i dvojice turbodmychadel (odtud název TwinTurbo). Jedno turbodmychadlo je kompaktní s nízkou setrvačností zaručující rychlou odezvu od nejnižších otáček a druhé větší poskytuje více síly.

Zajímavé je, že tak vysoký výkon (přibližně 100 k na litr zdvihového objemu) byl donedávna vyhrazen pouze sportovním zážehovým motorům. Ještě zajímavější ale je, že minimálně 300 Nm točivého momentu je k dispozici už v 1250 otáčkách/min. To činí motor 1.9 Twin Turbo MultiJet extrémně citlivým na povely řidiče, díky čemuž zprostředkovává skutečně neopakovatelný zážitek z jízdy.

Díky speciální akci je tato verze za stejnou cenu jako motor 1.6 MultiJet 120 k – a sice za 26 400 eur. Motor 1.9 Twin Turbo MultiJet 190 k tak ve svém segmentu nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu.

Přečtěte si také:  Sting a Shaggy představují nové vrcholné verze 500 Star a 500 Rockstar z vesmíru

Tisková zpráva/-PS-