Nová Kia Optima přichází na český trh

Autor: Pavel Srp - 16. 3. 2012


Nová Kia Optima, atraktivní sedan segmentu D, který byl počátkem roku uveden na vybrané evropské trhy, se začíná prodávat také v České republice. Mají se nejbližší konkurenti jako jsou např.: Ford Mondeo, SEAT Exeo či Opel Insignia nebo VW Passat čeho bát?

Kia Optima měla svou světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2010. V Evropě se představila na podzim téhož roku na pařížském autosalonu. Je od základu zcela novým vozem. V porovnání s běžnou konkurencí je delší, nižší a širší. Karoserie je postavena na delším rozvoru, než tomu bylo u předchozích modelů Kia v segmentu D.

Vývoj konceptu této novinky se zaměřil na čtyři základní oblasti:

  • výjimečný design – unikátní exteriér s interiérem orientovaným na řidiče
  • výborné provozní vlastnosti – výkonné a hospodárné motory
  • s šestistupňovými převodovkami
  • skvělé využití obestavěného prostoru – nová platforma s delším rozvorem
  • pokroková technika – prémiové systémy ze světa high-tech

 

Optima se stala okamžitě prodejním hitem. Na domácí jihokorejský trh byla uvedena v květnu 2010 a už v červnu a červenci přesáhly prodeje hranici 10 000 vozů. To značce Kia vyneslo poprvé v historii postavení národního „bestselleru“.
Po celém světě se v roce 2010 prodalo 67 836 vozů Optima a v roce 2011 to bylo 217 000 vozů.

Specifikace sedanu Kia Optima byla pro evropský trh upravena tak, aby vyhověla místnímu vkusu. Od počátku prodeje je v nabídce vysoce hospodárný turbodiesel „U2“ 1,7 litru VGT, který dosahuje výkonu 100 kW (136 k) a slibuje emise, které patří mezi nejnižší ve své třídě (128 g/km se systémem start/stop ISG). V červnu doplní paletu motorizací zcela nový zážehový agregát „Nu“ 2,0 litru CVVL, který díky technicky vyspělé konstrukci poskytuje nejvyšší výkon 125 kW (170 k).

Na vybraných evropských trzích včetně České republiky bude Kia od podzimu 2012 nabízet také hybridní verzi Optimy s kombinací zážehového motoru a elektromotoru.

Optima je ve všech nabízených variantách hnacího ústrojí zaměřena
na maximální potěšení z dynamické jízdy s citlivými reakcemi na povely řidiče
v kombinaci s bohatou standardní výbavou a řadou technicky vyspělých systémů dodávaných na přání, které jsou obvykle asociovány jen s dražšími vozy prémiových značek.

Všechny verze modelu Optima jsou vybaveny brzdovou soustavou s kotoučovými brzdami na všech kolech, kterou standardně podporuje protiblokovací systém ABS (Anti-lock Braking System), elektronický stabilizační systém ESC (Electronic Stability Control) a systém řízení stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management). VSM vyrovnává síly působící při brzdění a rozjezdu na povrchu
s nestejnou přilnavostí na obou stranách vozidla. K zachování jízdní stability přispívá změnou účinku posilovače řízení.

Ostatní motoristy upozorňuje na maximální brzdění v nouzové situaci systém ESS (Emergency Stop System), který rozbliká brzdová světla, jakmile zjistí, že řidič nouzově brzdí.

Standardní je rovněž vybavení osmi airbagy a aktivními opěrkami hlavy na předních sedadlech, které minimalizují riziko poranění nejen krční páteře.

Stejně jako všechny modely Kia prodávané v Evropě bude novinka nabízena zákazníkům s jedinečnou 7letou zárukou Kia s omezením na 150 000 kilometrů (první tři roky bez omezení km), která je plně přenositelná na následné majitele.

Nová Kia Optima se bude v české republice nabízet v jedné karosářské verzi, se třemi typy pohonu a s možností volby manuální nebo automatické 6stupňové převodovky (hybrid pouze s automatickou). Zákazníci budou vybírat ze tří úrovní výbav, tří provedení interiéru a celkem devíti barev karoserie. Kia Optima bude v prodeji u autorizovaných dealerů Kia od 21. března za cenu od 559 980 Kč.

[nggallery id=531]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru