Máme tu první video teaser na top model od Alpiny. Dvorní úpravce vozů značky BMW se chystá představit na blížícím se autosalonu v Ženevě model s názvem B7. V rámci úprav se dají očekávat běžné změny této samostatné značky, tedy jiné nárazníky, větší mnohapaprsková kola, jiné koncovky výfuku a spousta detailů v interiéru.

BMW Aplina B7

Přestože se jedná zatím pouze o spekulace, dá se předpokládat, že pod dlouho kapotou nové Alpiny B7 se objeví stejné monstrum jako v případě modelu B5 Bi-Turbo. Tedy 4,4litrový osmiválec, který je přeplňovaný dvojící turbodmychadel. V tomto modelu to znamená výkon rovných 600 koní (441 kW). V nové sedmičce to však může být ještě o nějakého plnokrevníka navíc. Automatická převodovka bude samozřejmostí a podle prvních spekulací Alpina nabídne model B7 i s pohonem všech kol. Točivý moment by se právě díky dvojici turbodmychadel mohl pohybovat okolo 800 Nm. Dá se očekávat zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než pět sekund a maximální rychlost za hranicí 300 km/h.

Vypadá to, že Alpina našla opět prvotřídní recept na to, co umí nejlépe. Luxusní sedan, který však netrpělivě čeká ten nejmenší pohyb vaší pravé nohy.