Nisssan dosáhl historicky nejvyššího únorového podílu ne Evropském trhu

Autor: Pavel Srp - 14. 3. 2012


Po rekordním roce 2011 vstoupila společnost Nissan do roku 2012 s ještě větší razancí. Dnes totiž oznámila historicky nejvyšší únorový podíl na evropském trhu.

Přestože trh celkově poklesl o zhruba 4 %, automobilka Nissan zaznamenala zvýšení prodeje o 5,5 % na 56 733 vozidel. Díky tomu dosáhla 4,1% podílu na celém evropském trhu.

Na těchto výsledcích se velkou měrou podílela již tradičně pevná pozice značky Nissan v oblíbeném segmentu crossoverů. Modely Qashqai a Juke, vyráběné ve Velké Británii, společně s vozem Murano tvořily 55 % celkového měsíčního prodeje.

Mezi nejúspěšnější trhy v únoru patřilo Rusko, kde došlo ke zvýšení prodeje o 37 % na více než 15 000 vozů. Tento objem prodeje představuje 7,5% podíl na trhu a téměř 9% podíl mezi zahraničními automobilkami.

Společnost Nissan nedávno uvedla zcela novou verzi sedanu Almera vyvinutou výhradně pro ruský trh, která se bude od letošního listopadu vyrábět v závodě v Togliatti.

Ve Velké Británii se únorový prodej rovněž meziročně zvedl o závratných 72 %, zatímco ve Francii o 11 %.

Viceprezident pro prodej Nissan Europe, Guillaume Cartier, uvedl:

„Značka Nissan zahájila rok 2012 velmi přesvědčivě a v posledních třech měsících si udržuje více než 4% podíl na trhu. Téhož výsledku dosáhla také v září minulého roku.“

„V Ženevě jsme odhalili jen část z modelů, které zajistí a ještě urychlí momentální dynamický vývoj společnosti.“

„Potvrdili jsme, že vůz vycházející z konceptu INVITATION půjde do výroby v našem sunderlandském závodě ve Velké Británii v polovině roku 2013. Kromě toho, že přispěje k vytvoření 2 000 nových pracovních míst, bude tento model jedním z technologicky nejvyspělejších a nejstylovějších vozů v silném segmentu B. Zároveň bude dalším příspěvkem k nezanedbatelnému počtu vozů, které již v Evropě vyrábíme.“

„Dále můžeme s velkou radostí potvrdit, že koncem letošního roku bude zahájen prodej vozu Juke NISMO. Půjde tak o vůbec první model, kterým se naše legendární sportovní divize představí v mainstreamové produktové řadě.“

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru