Nissan v Ženevě: Juke Nismo, GT-R, koncept Resonance a mnoho dalšího

Autor: Pavel Srp -   1. 3. 2013


Speciální návrh a výroba pro Evropu: Na ženevském autosalonu 2013 se začne psát nová kapitola dějin společnosti Nissan. Nová generace inovativních modelů vyvíjených a konstruovaných v Evropě je vybavena těmi nejmodernějšími technologiemi, které položí základy zcela novým standardům jednotlivých tržních segmentů.

Další oblastí, kde se značka Nissan chystá zavést zcela nový trend, je návrh crossoverů. Modely Qashqai, Murano a Juke stály na začátku moderního pojetí crossoverů. Nyní Nissan představí odvážnou vizi pro příští generaci těchto vozů. Koncept Resonance se inspiroval komerčními lety do vesmíru, což se projevilo na neotřelém zpracování a použití nových technologií v interiéru.

Evropské zákazníky bychom rádi zaujali především dvěma modely vybavenými inovativními technologiemi. Jedním z nich je nový Note, který prošel množstvím zásadních změn a posunul se do segmentu B. Řidiče oslovuje zejména působivým designem, nízkými emisemi a technologiemi, kterými byly dosud vybaveny pouze vozy vyšších tříd.

Jako první vůz v segmentu B se nový Note pyšní dvěma zásadními technologiemi speciálně navrženými inženýry společnosti Nissan: kamerovým systémem zobrazování okolí vozidla a bezpečnostním štítem (Safety Shield), který v sobě kombinuje několik funkcí dohromady. Společnost Nissan tak dává jasně najevo svůj cíl – přepsat dosavadní tržní standardy a nabízet špičkové bezpečnostní technologie za příznivé ceny.

V Ženevě se ale kromě nového modelu Note chystáme představit ještě jeden vůz vyráběný v Evropě. Je to nový LEAF, pod jeho kapotou také najdete několik nových technologií. I tento vůz je nyní integrován do evropského výrobního programu. Nový LEAF staví na úspěchu svého veleúspěšného předchůdce, kterého se prodalo více než 50 000 kusů. Mezi jeho přednosti patří delší reálný dojezd, širší nabídka verzí a mnohá další vylepšení, jež usnadní provoz tohoto nejprodávanějšího elektrického vozu na světě.

Premiéra modelů Note a LEAF vyráběných v Evropě jasně ukazuje snahu automobilky Nissan rozšířit své působení na tomto kontinentu. Navzdory nepříznivým ekonomickým podmínkám dokázali inženýři společnosti Nissan, že s podařeným designem, inovativními funkcemi a dostupnými technologie lze uspět i na nestálém trhu. V roce 2012 opustilo závod NMUK v Sunderlandu více než 500 000 vozů (což je nový rekord) a i továrny v Rusku a v Barceloně musely navýšit objem výroby, aby zvládly uspokojit rostoucí poptávku. Celkový počet automobilů vyrobených v Evropě tak překročil hranici 10 milionů vozidel.

Přečtěte si také:  Porsche ukázalo Vision 357, tedy poctu legendárnímu modelu 356 k jeho 75. narozeninám

V Ženevě si na své přijdou také milovníci motoristického sportu. Značka Nissan totiž hodlá navázat na úspěšné působení v této oblasti a představit Evropě řadu sportovních vozů Nismo. Jako první se do boje o přízeň zákazníků pustí modely Juke Nismo a 370Z Nismo, které zaujmou kombinací vysokého výkonu za příznivou cenu, skvělého designu a špičkových technologií určených pro okruhové speciály.

Přehled modelů prezentovaných značkou Nissan na ženevském autosalonu

Nový Note

Nový Note nabitý moderními technologiemi od základů změní koncepci vozů segmentu B. Note byl navržen a zkonstruován tak, aby vyhovoval podmínkám na evropských silnicích. Vychází z konceptu Invitation a vyznačuje se odvážným designem, špičkovými technologiemi a neuvěřitelnou všestranností.

V jeho výbavě nebude chybět inovativní kamerový systém zobrazování okolí vozidla a bezpečnostní štít Nissan, tedy technologie, které se v segmentu B dosud neobjevily.

Evropskou premiéru bude mít Note na ženevském autosalonu. Prodej bude v Evropě zahájen letos na podzim.

Nový LEAF

Další premiéra, tentokrát světová, čeká v Ženevě na nový LEAF, který je rovněž vyráběn v Evropě. Tento model je průkopníkem vize nulových emisí. Byl navržen a zkonstruován speciálně pro evropský trh a jeho uvedením bude zahájena nová etapa v historii společnosti Nissan. Nový LEAF se bude vyrábět v Sunderlandu, kde bude sdílet linky s dalšími modely určenými pro evropský trh. Mezi nejdůležitější změny oproti předchozímu modelu patří navýšení reálné dojezdové vzdálenosti a množství úprav usnadňujících provoz elektrického vozidla.

Zákazníci budou moci využít také pestřejší nabídky doplňkového příslušenství, barev karoserie a stupňů výbavy.

Koncept Resonance

Odvážná vize designérů společnosti Nissan týkající se budoucnosti crossoverů se stává skutečností. Evropskou premiéru si totiž odbude inovativní koncept Resonance vytvořený designovým oddělením Nissan Design America.

Koncept posunuje hranice tradičních návrhu crossoverů a přináší neotřelé nápady a nové technologie, které řidiči umožní co nejlépe využít potenciál vozu. Příkladem jedinečného přístupu je interiér inspirovaný komerčními cestami do vesmíru. Pohon modelu Resonance zajišťuje pokročilé hybridní elektrické hnací ústrojí vyznačující se výjimečnou hospodárností a nízkými emisemi.

Juke Nismo

Nismo je vyhlášeným pojmem mezi příznivci motoristického sportu a počítačových her. Vozy s tímto názvem se mohou pochlubit pokrokovými technologiemi a jedinečnými jízdními vlastnostmi se sportovní charakteristikou. Značka Nismo nyní míří do Evropy a jako svého zástupce si vybrala model Juke Nismo, který je vyváženou kombinací vysokého výkonu a nízké ceny. Nissan tak posiluje své postavení v neustále se vyvíjejícím segmentu crossoverů.

Přečtěte si také:  Toyota odhalila budoucnost s modelem Toyota bZ Compact SUV Concept

Juke Nismo pohání 1,6litovým přeplňovaným motorem DIG-T disponujícím výkonem 200 koní, jehož spotřeba je navzdory enormnímu výkonu překvapivě nízká. Řada doplňků inspirovaných soutěžními vozy dotváří atraktivní vzhled vozu.

370Z Nismo

Stejně jako Juke Nismo i nový model 370Z Nismo dokazuje snahu společnosti Nissan nabídnout evropským zákazníkům pestrou paletu sportovních speciálů Nismo.

Vůz bude poháněn upravenou verzí osvědčeného šestiválcového motoru disponující vyšším výkonem i točivým momentem. Veřejnost se s tímto vozem poprvé seznámí na ženevském autosalonu. Model 370Z bude těžit z výhod přepracovaného podvozku s ještě lepšími jízdními vlastnostmi. Nová výfuková soustava doplní jedinečný vzhled vozu neméně jedinečným zvukem.

2013 GT-R

Vyšší výkon, lepší stabilita ve vysokých rychlostech a řízení s ještě rychlejší odezvou – to jsou jen některé výhody nového speciálu GT-R 2013. Pod kapotou tohoto vozu se skrývají četná vylepšení inspirovaná úspěšným působením značky Nissan v motoristickém sportu. Jedná se například o nové vstřikovače s přesnějším dávkováním paliva, nebo nový pojistný ventil turbodmychadla zajišťující větší pružnost. Vyladili jsme také podvozek.

Díky všem těmto úpravám dokáže GT-R 2013 dosáhnout rychlosti 100 km/h za 2,7 sekundy, což je o desetinu sekundy rychleji než u předchozí verze 2012.

Juke n-tec

Úspěšná modelová řada Juke se může pochlubit novým přírůstkem – vozem Juke n-tec. Nejnovější model ze všech variant Juku je vybaven mnoha inovativními technologiemi a na první pohled zaujme svým vzhledem. Z technických novinek můžeme vyzdvihnout pokročilý systém Nissan Connect využívající technologii Google Send-To-Car, která umožňuje odeslání předem naplánované trasy přímo do vozu. Nový systém má také úplný přístup k celé databázi bodů zájmu od společnosti Google. Všechny informace, společně s navigačními pokyny, se zobrazují na větší, 5,8palcové obrazovce.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *