Nissan ukázal koncept sportovního elektromobilu LEAF NISMO

Autor: Tisková zpráva - 27. 10. 2017


Nissan představuje na letošním autosalonu v Tokiu koncept LEAF NISMO. Již 45. ročník autosalonu v Tokiu probíhá v areálu Tokyo Big Sight a je otevřen veřejnosti od 27. října do 5. listopadu.

Elektromobil nabízející zážitek z jízdy modelů NISMO

Nový Nissan LEAF byl představen v září a je vybaven nejnovější verzí technologie autonomního řízení v jednom pruhu ProPILOT. Mimo to nabízí i systém ProPILOT Park: první technologii použitou u vozů vyrobených v Japonsku, která usnadňuje parkování automatickým ovládáním plynového pedálu, brzd, řízení, řazení i parkovací brzdy. Další funkcí nového LEAFu je e-Pedal, se kterým řidič může startovat, zrychlovat, zpomalovat, zastavit i odstavit vůz za použití jediného pedálu.

Koncept LEAF NISMO má sportovní exteriér navržený divizí Nissan NISMO, která se zaměřuje na motoristický sport. Použití závodních technologií NISMO v karoserii vozu přináší lepší aerodynamický výkon a menší nadnášení vozu bez dopadu na skvělý součinitel odporu vzduchu u modelu LEAF. V černém interiéru naleznete typické červené prvky NISMO, které vozu dodávají dravost.

Na cestách nabízí koncept LEAF NISMO skutečně vzrušující zážitek. To vše díky sportovnímu zavěšení kol a špičkovým pneumatikám, stejně jako na míru vyladěnému počítači, který zajistí okamžité zrychlení při každé rychlosti. Koncept LEAF NISMO kombinuje šetrnost elektromobilů vůči životnímu prostředí se skvělými jízdními vlastnostmi, které byly vždy doménou značky NISMO.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek