Druhá generace Nissanu Qashqai se u zákazníků těší velké oblibě a od září bude k dispozici ve speciální verzi N-Tec, bohatě vybavené pokročilými technologickými řešeními. Přesně v souladu s cílem Nissanu nabízet vzrušující inovace co největšímu počtu zákazníků.

Verze N-Tec bude zpočátku k dispozici s benzínovým motorem 1,2 DIG-T 115 koní s manuální převodovkou a automatickou převodovkou XTRONIC a dieselovým motorem 1.5 dCi 110 koní s manuální převodovkou. Dieselový motor se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi z hlediska ekonomiky provozu, se spotřebou paliva v kombinovaném cyklu pouhých 3,8 l/100 km a emisemi CO2 jen 99 g/km.

Qashqai N-Tec si zachovává všechny výhody stávajícího modelu, avšak oproti verzi Acenta, ze které vznikl, nabízí nesrovnatelně více. Standardní výbavou verze N-Tec je mimo jiné NissanConnect – integrovaný navigační systém se 7″ barevným dotykovým displejem – a bezpečnostní výbava Safety Pack, která zahrnuje systém pro rozpoznávání dopravních značek, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění, automatické přepínaní světel, přední a zadní parkovací senzory a zrcátko s automatickým stmíváním.

To však nejsou všechny výhody speciální verze N-Tec, protože standardně obsahuje i některé prvky, které nejsou dostupné ve verzi Acenta ani za příplatek. Jedním z nich je panoramatický kamerový systém AVM, který je skvělým pomocníkem při parkování a manévrování. Inteligentní klíč se startovacím tlačítkem zase poskytuje velké pohodlí při otevírání, zavírání a startování vozidla. Qashqai N-Tec je také vybaven tónovanými zadními okny.

Unikátním designovým prvkem Nissanu Qashqai N-Tec jsou dvoubarevné, 18″ hliníkové ráfky, které nejsou k dispozici v žádné jiné verzi tohoto modelu.

Za příplatek je nabízena Sada N-Tec obsahující panoramatickou prosklenou střechu s elektricky ovládanou clonou, černé čalounění stropu a stříbrné střešní ližiny.

Qashqai N-Tec se bude vyrábět, spolu s dalšími verzemi modelu v britském závodě Nissanu v Sunderlandu. Vůz bude k dispozici na dealerstvích Nissan od září. Cena nejlevnější verze 1,2 DIG-T 115 koní s manuální převodovkou je 554 900 Kč.

Comments are closed.