Nissan Project Titan: Aljašský express

Autor: Jan Karlík - 14. 9. 2014


Sociální sítě jsou mocným nástrojem dnešní doby a zejména v automobilovém průmyslu jsou masivně využívaným prvkem PR agentur. Není tak ojedinělou záležitotí, že veřejnost, fanoušci té konkrétní značky například vybírali z možných pojmenování automobilu a nebo vybírali z několika zveřejněných konceptů. Pro automobilku výborná reklama a navíc geniální, jednoduchý a strašně levný průzkum veřejnéhé mínění.

Jedním takovým případem je i výsledek hlasování na oficiálních facebookových stránkách užitkové divize americké pobočky Nissanu. Fanoušci velkých pick-upů rozhodli, jak bude vypadat upravený Titan Crew Cab Pro-4X. Pro naše evropské ucho je tento název neznámý, jedná se o full-size truck, který se vyrábí od září 2003 výhradně pro Američany v Cantonu (Mississippi). Tohle však není žádná běžná verze. Vznikla pouze v jednom jediném exempláři a vydá se na cestu po Aljašce, kde dostane pořádně zabrat!

O pohon tohoto monstra se stará vidlicový osmiválec 5,6 l, který navíc dostal chlazení studeným vzduchem z firemního katalogu Nismo a pár koníků přidal i výfukový systém Borla s dvojitou chromovanou koncovkou. Samozřejmostí je pro takto nehostinné podmínky také pohon všech čtyř kol. K cestě drsnou krajinou je Titan řádně vybaven, dostal béžovou barvu a maskáčové digitální polepy, mohutný přední nárazník nesoucí ochranný rám a přídavná diodová světla na střechu čtyřdveřové prodloužené kabiny, či přední rampu značky Bulldog, která se určitě osvědčí v noci.

Černá osmnáctipalcová kola Fuel Revolver DS25 obouvají gumy Nitto Trail Grappler M/T o takřka dvojnásobném průměru 35″ palců. Celé auto má samozřejmě nestandartní světlou výšku a tak se přílš neusíte zabývat terénem, který se pod koly nachází. Za expedičním Titanem je připojen přívěs, který obsahuje například kuchyňku, stan, nádrž na vodu, kanystr na benzin, hasicí přístroj a nezbytnou rezervu. Dalším prvekm potřebným v těžkém terénu je náhradní kolo umístěné na střeše.

Interiér působí na první pohled sériovým dojmem. Na ten druhý vás zarazí přídavná profesionální navigace Lowrance. Na Aljšaku a její nehostinné prostředí se dostane dvoučlenná posádka v rámci projektu Wounded Warrior v obsazení David Guzman a Kevin McMahon. Název projektu je odvozený od jejich působení v Iráku, odkud se bohužel nevrátili bez zranění. Celá jejich pouť, která odstartuje na podzim tohoto roku bude on-line přenáše rovnou na YouTube a vy se již teď můžete těšit na odkaz.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru