Nissan posiluje svou nabídku sportovních vozů NISMO uvedením rozsáhle přepracovaného modelu 370Z NISMO. Nový Nissan 370Z jde ve stopách vlajkové lodi GT-R NISMO a přináší celou řadu designových a konstrukčních vylepšení. Jedná se o dosud nejsportovnější a nejvyladěnější model řady 370Z.

Stejně jako jiné modely NISMO je i nový Nissan 370Z NISMO ztělesněním podstaty řízení sportovního vozu, kdy řidič je v centru dění. Nový Nissan 370Z NISMO, v němž se zrcadlí duch značky NISMO i 30 let jejích konstruktérských zkušeností, byl výrazně přepracován, takže nabízí ještě výraznější a poutavější požitek z jízdy.

Změny designu a nová aerodynamická sada

Nissan 370Z byl vždy vozem, který poutal pozornost, ale díky odvážnějšímu a ostřejšímu vzhledu je teď vizuálně ještě atraktivnější. Zcela přepracován byl přední nárazník, který je vybaven větším potrubím pro nasávání vzduchu. Nabízí také další přívody vzduchu do podběhů kol a světla pro denní svícení s LED diodami. Mezi další novinky patří světlomety s černým podkresem, speciální červená lišta NISMO ve spodní části nárazníku, přepracované prahové lišty i boční zrcátka a speciální emblém NISMO. Modernizovaný Nissan 370Z NISMO nabízí i nová 19″ litá kola značky Rays v černé a stříbrné barvě.

Zadní část vozu obdařil Nissan novým designem nárazníku a spoileru, který nezapře charakteristický designérský a konstrukční přístup této značky. V rámci kompletní modernizace aerodynamické sady modelu 370Z NISMO dostala nová verze menší zadní spoiler, který ve spolupráci s novým předním nárazníkem vytváří výrazně vyšší přítlak při jízdě vysokou rychlostí. Přítlak je zároveň rovnoměrněji rozložen mezi přední i zadní nápravu, což řidiči na silnici dodává pocit větší vyváženosti vozu. Výpočty Nissanu potvrzují, že díky novému aerodynamickému systému se model 370Z NISMO může pochlubit větším přítlakem, než kterýkoli z jeho konkurentů v tomto segmentu.

Interiér inspirovaný závodními okruhy

Nissan ví, že řidiči vozů NISMO si rádi zazávodí. Aby vyhověl nárokům majitelů, kteří chtějí naplno využít výkon vozu a schopnosti podvozku, je nový model 370Z vybaven novými sedadly Recaro, která nabízejí výrazně lepší oporu i pohodlí.

Novinka, která vychází z uznávaných sedadel Recaro Sportster, byla uzpůsobena speciálně pro použití v modelu 370Z NISMO a nabízí celou řadu drobných úprav, jejichž cílem je poskytnout řidičům maximální oporu. Nissan analyzoval všechny prvky sedadel i jejich umístění ve voze, aby zajistil skvělou polohu při řízení.

Přečtěte si také:  Nissan zaměstnává člověka na to, aby očichával nová auta. Má zabránit třeba alergiím

Použití nové skořepinové konstrukce sedadel namísto tradičního trubkového rámu umožnilo Nissanu zlepšit také tuhost sedadel a zároveň snížit jejich hmotnost. Vrcholem proměny interiéru je pak čalounění sedadel z červené a černé kůže a materiálu Alcantara, jež je barevně sladěné s volantem.

Neuvěřitelný výkon a vylepšený podvozek

Nový Nissan 370Z NISMO je poháněn 3,7-litrovým šestiválcovým motorem o výkonu 344 koní, který nabízí ryzí a nezapomenutelný požitek z jízdy. Zásluhou výjimečného točivého momentu při nízkých otáčkách a širokého spektra výkonu dokáže model 370Z zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,2 sekundy. A díky dvojitému výfukovému systému NISMO nabízí model 370Z NISMO skvělý sportovní zvuk.

Nový Nissan 370Z NISMO, který se bude dodávat pouze ve verzi kupé s šestistupňovou manuální převodovkou, disponuje zavěšením kol, které v rámci modernizace pro modelový rok 2015 (další podrobnosti viz níže) doznalo mnoha vylepšení. V zájmu zlepšení jízdního komfortu byly upraveny charakteristiky odpružení a tlumičů zadních kol, zatímco úprava koberečků a vnitřních chráničů podběhů zadních kol ještě více snížila hlučnost od vozovky.

Vylepšení celé řady 370Z

Kromě významné modernizace vlajkového modelu značky NISMO provedl Nissan řadu designových a konstrukčních úprav i u ostatních modelů řady 370Z. Jejich účelem je zlepšit požitek z jízdy a nabídnout zákazníkům za jejich peníze ještě lepší hodnotu.

Mezi množství drobných změn pro modelový rok 2015 patří 18″ litá kola s ocelovou metalízou. Kola, která budou standardně dodávána u modelů se standardní i speciální výbavou, intenzivně podtrhují sportovní vzhled modelu 370Z a ještě více zvýrazňují jeho atraktivitu.

Dalším významným vylepšením jsou nová sedadla. Nová sedadla Spinal byla navržena tak, aby nabízela lepší oporu i větší tuhost. Využívají skořepinovou konstrukci, která je pevnější a zároveň lehčí než dosavadní modely s kovovými rámy. Výsledkem je lepší poloha při řízení, větší pohodlí při zatáčení ve vysokých rychlostech a sportovnější vzhled.

Sadu modernizací řady 370Z završuje přepracované zavěšení kol, které zajišťuje lepší kvalitu jízdy a snížení hluku v kabině. Mezi úpravy, které se objevují napříč celou výrobní řadou (včetně modelů NISMO), patří přepracované charakteristiky odpružení a tlumičů zadních kol, nový vnitřní podběh kol a nové koberečky. Dohromady tato vylepšení dávají řidičům možnost vychutnat si silný výkon vozů 370Z bez kompromisů.

Přečtěte si také:  Modernizovaný Mercedes-Benz Sprinter se představuje. Nabídne nový pohon všech kol, 9° převodovku i Speed Delivery Door

Nissan 370Z si samozřejmě uchovává všechny přednosti, které mu pomohly stát se jedním z nejsilnějších vozů ve svém segmentu. Energii vozu dodává 3,7litrový motor V6 s výkonem 328 koní, který pohání zadní kola prostřednictvím šestirychlostní manuální nebo sedmirychlostní automatické převodovky. Nissan 370Z navíc zůstává jediným vozem ve svém segmentu, který nabízí technologii Syncro Rev Control – světově první systém plné synchronizace otáček při řazení nahoru i dolů.

Ceny a specifikace budou oznámeny později v letošním roce, s blížícím se termínem uvedení na trh.

Comments are closed.