Nissan představuje „samočistící“ lak na auto – video

Autor: Anina Russová -   25. 4. 2014


Tak, a jsem bez zábavy, při které si vždy perfektně vyčistím hlavu… Tedy abyste tomu rozuměli, mezi mé velké záliby patří mytí a čištění aut. Občas si doslova vychutnávám to, jak z původně zablázenéhé karoserie postupně mizí každičká špína a po několika hodinách se auto blýská tak, že se v něm odráží i okolo letící moucha.

nissan-note-samocistici-auto-video

Jenomže to vypadá, že automobilka Nissan se mi to snaží pokazit. Vymyslela totiž „postřik“, který veškerou špínu odpuzuje. Netuším úplně pčesně na jakém pincipu to funguje, ale dle mého názoru to bude něco na způsob impregnace. Na videu, které naleznete níže je vidět, že půlku Nissanu Note nastříkali novým speciálním lakem Ultra-Ever Dry®, nechali ho zaschnout a vyrazili do špíny, louží a bláta.

Ošetřená část auta je oproti té neošetřené stále čistá a špína z ní stéká aniž by zanechala jakékoliv stopy. Podle Nissanu vyvinuli vědci nový speciální extrémně hydrofobní a oleofobní lak, který se nanese na karoserii již při výrobě. Zjednodušeně by se prý dalo říci, že mezi karoserii a okolním prostředím vznikne část vzduchu, která nedovolí špíně a jiným částem, aby se na karoserii přichytily.

Nissan zatím nezveřejnil, cena se očekává na hranici příplatku za metalický lak. O lak se následně nebudete muset už nikdy starat, navíc podle Nissanu už své auto nikdy nebudete muset umývat. Jsme zvědaví na to, jak to bude fungovat naživo!

Každopádně je to zajímavý nápad. Já ale zatím stále zůstanu u klasických vosků a ruční práce. :)

Štítky: , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *