nissan-leaf-2018-_(13)

Nissan potvrdil pokračování vývoje velice úspěšného elektromobilu LEAF oznámením dvou verzí edice LEAF 3.ZERO. Tato vozidla rozšíří přitažlivost elektromobilů mezi více zákazníků. Obě edice modelu lze objednávat od 9. ledna 2019.

Loňský rok byl pro elektromobily Nissan rekordní. Edice LEAF 3.ZERO doplní nejprodávanější elektromobil v Evropě o 8palcovou dotykovou obrazovku, čímž umožní využívání služeb zaměřených na konektivitu, jako je podrobná navigace. Zcela nový a vylepšený systém NissanConnect EV bude dostupný v době zahájení prodeje modelu LEAF 3.ZERO v Evropě.

Edice LEAF 3.ZERO disponuje 40kWh baterií, která v roce 2018 slavila velký úspěch. Nové barvy karoserie a dvoubarevné kombinace vytvoří jedinečný vzhled (červená či modrá karoserie s černou střechou). Zákazníci mohou nový LEAF v edici 3.ZERO již začít objednávat.

nissan-leaf-2018-_(12)

Limitovanou edici Nissan LEAF 3.ZERO e+ bude na evropském trhu také možné objednávat od 9. ledna. Tato limitovaná edice (pro Evropu bude vyrobeno pouze 5000 kusů) bude disponovat vyšším výkonem 160 kW/217 koní a delším dojezdem odhadovaným až na 385 km na jedno nabití (předpověď dojezdu společnosti Nissan pro protokolové testy kombinovaného cyklu WLTP, finální homologovaná data o dojezdu vozů limitované edice LEAF 3.ZERO e+ lze očekávat během roku 2019).

Limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+ byla oznámena v Japonsku a vůz je tento týden k vidění na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas, Nevada, USA. Obě stejně atraktivní varianty, stávající Nissan LEAF 3.ZERO a limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+, hrdě nesou status řady LEAF jakožto ikony vize Nissan Intelligent Mobility.

Limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+ je vybavena baterií využívající technologii Inteligentního pohonu. Má o 25 % vyšší hustotu a její kapacita narostla o 55 %. Díky kombinaci inovativního designu a chytrého inženýrství se nová vysoce výkonná baterie skládá z 288 buněk v porovnání se svým 40kWh ekvivalentem se 192 buňkami.

nissan-leaf-baterie

Na jedno nabití 62 kWh baterie limitované edice LEAF 3.ZERO e+ dojedete o 40 % dál než na 40kWh baterii modelu LEAF 3.ZERO. To v praxi představuje dalších 100 km srovnatelného použití.

Edice LEAF 3.ZERO i LEAF 3.ZERO e+ jsou vybavené technologií e-Pedal a systémem ProPILOT. Tyto kritiky chválené funkce Inteligentního řízení mění zážitek z jízdy.

Přečtěte si také:  Konec superaut od Audi? Ne tak úplně, jen zahodí benzinový motor a budou elektrická

Technologie e-Pedal je pro mnohé vítanou novinkou, která řidiči umožňuje zrychlovat, zpomalovat či zastavit pouze použitím akceleračního pedálu. Užijete si tak pohodlnou, hladkou jízdu a maximální kontrolu nad vozidlem díky zvýšené odezvě pedálu.

Systém ProPILOT se skládá z pokročilých technologií podpory řízení, které využijete při jízdě v jednom dálničním jízdním pruhu. Plně kontrolovatelný systém umožňuje autu zastavit, znovu uvést vozidlo do pohyby a udržovat ho ve středu jízdního pruhu při vyšších rychlostech i při nižších rychlostech, ke kterým v dopravních zácpách dochází. Tato technologie pomáhá snížit napětí a únavu z řízení a řidiči se s ní budou za volantem cítit sebevědoměji.

nissan-leaf-2018-_(15)

Abychom u zákazníků ještě více posílili důvěru, nabízíme vozy limitovaných edic LEAF 3.ZERO a LEAF 3.ZERO e+ se stejnou zárukou společnosti Nissan na 8 let / 160 000 km, kterou jsme poskytovali u všech ostatních verzí řady LEAF.

Spuštění prodeje vozidel Nissan LEAF 3.ZERO navazuje na historicky silný rok pro elektromobily Nissan. Řadě LEAF se navíc dařilo výjimečně dobře. Nový model LEAF byl nejprodávanějším elektromobilem pro oblast Evropě v roce 2018 s celkem 40 000 prodaných kusů. Model LEAF, kterého se od představení první generace v roce 2010 celosvětově prodalo již více než 380 000 kusů, si udržuje pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě.

Cena limitované edice LEAF 3.ZERO začíná na 1 049 000 Kč a LEAF 3.ZERO e+ se bude prodávat od 1 199 000 Kč. Oba modely jsou velmi dobře vybaveny. První doručení limitované edice LEAF 3.ZERO očekáváme v květnu 2019 a LEAF 3.ZERO e+ začneme doručovat během léta 2019.