Nissan posouvá výkonnostní analýzu do nebeských výšin: base jumper proti autu – video

Autor: Pavel Srp - 24. 10. 2013


Nissan před několika dby představil první ze série krátkých videí Nismo zaměřených na nejmodernější technologie a atmosféru, která obestírá jak silniční vozy Nismo, tak závodníky stejnojmenné stáje.

Dramatická scéna ze švýcarského průsmyku Susten Pass přináší souboj „Nismo vs. Wingsuit“ ve dvouminutovém videu v podání německého vítěze Nissan GT Academy za rok 2012, Petera Pyzery, proti světově proslulému BASE skokanovi Davidu Barliovi.

Při překonání převýšení 1372 metrů dosahuje Barlia rychlosti více než 210 km/h. Chvílemi se řítí pouhých šest metrů od skalní stěny a spolehnout se může jen na svou wingsuitovou kombinézu. Pyzera se mezitím za volantem svého vozu 370Z Nismo řítí serpentinami s cílem pokořit vyzývavého Američana.

Video představuje vyspělé technologie – například biometrický pás a nástroj JukeRide, který jezdci stáje Nismo využívají v rámci rozvojového tréninkového programu pro jezdce v nejmodernější laboratoři Nismo. Vysoce náročný tréninkový a závodní režim postavený na nejmodernějších technologiích byl navržen tak, aby se jezdci stáje Nismo mohli poměřit s těmi nejlepšími světovými piloty sportovních vozů již po pouhých třech měsících tréninku.

V cíli jízdy Pyzera uvedl: „Bylo to naprosto úžasné. Viděl jsem Davida nad sebou a musel jsem se soustředit jen na to, abych dosáhl cíle a porazil ho. Když jsme si prohlíželi údaje zaznamenané biometrickým pásem, který jsem měl na těle, bylo vidět, kdy jsem se plně soustředil. Možná to vypadá jako zábava, ale jde o vážnou věc. Nejenže to slouží ke zlepšení mé výkonnosti, ale získávám tak i neocenitelné podněty pro přípravu na další závody.“

Jezdci stáje Nismo využívají ke zlepšení kondice nejnovější vyspělá zařízení. Jde například o přístroj Nissan In-Body, který analyzuje stavbu těla, přístroj pro sledování mozkové činnosti Brainwave Monitor, který trénuje mysl, aby se dokázala zároveň soustředit a uvolnit, nebo konzolu Batak, jejímž úkolem je zlepšit reakční dobu. Nechybí ani závodní simulátor, který jezdcům stáje Nismo umožňuje procvičit si jakoukoli závodní trať na světě.

Program GT Academy, který se letos koná již popáté, je soutěž vytvořená společnostmi Nissan a PlayStation®. Spojuje svět virtuálního a skutečného závodění a naplňuje tak sny ambiciózních závodních jezdců. Společnost Nissan se pustila do vyhledávání nejlepších online hráčů a ambiciózních závodních jezdců, přičemž celkovým vítězům nabízí smlouvu na celou sezónu a možnost zúčastnit se elitních šampionátů.

Program GT Academy, inspirovaný závodní divizí společnosti Nissan známou pod názvem Nismo, je oslavou prvotřídních technologií společnosti Nissan.

Záběry ze zákulisí:

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru