Nissan poskytl svůj nejodolnější pickup Navara, aby pomáhal bojovat se znečištěním plasty na světových plážích – video

Autor: Tisková zpráva - 9. 6. 2018


Nissan ze svého nejodolnějšího pickupu v novém filmu udělala dobrovolníka, aby upozornila na Světový den oceánů 2018 (pátek 8. června) a oslavila hrdiny místních komunit, kteří bojují se znečištěním pláží plasty. Ve filmu se Nissan Navara OFF-ROADER AT32 přidá ke dvojici otce a dcery, aby jim pomohla se vypořádat s jejich nejnáročnějším úklidem plastu z pláže.

Ve světových oceánech každý rok skončí více než osm milionů tun plastu, což má katastrofální dopad na mořské živočichy, rybolov a turismus. Letos v létě Nissan vyzývá komunitní skupiny z celé Evropy, aby nominovaly špatně dostupné lokality, na kterých budou moci zakročit připravené pickupy Navara. Společnost své evropské zaměstnance podporuje i v tom, aby využili jejího vlastního dobrovolnického programu Days for Change a případně se zapojili do místních projektů čištění pláží. Projekt byl inspirován žádostí o podporu na sociálních sítích od organizace Beach Guardian, což je komunitní skupina založená studentkou mořské biologie Emily Stevensonovou a jejím otcem Robem.

Ve volném čase uklízeli plasty z pláží blízko svého domova, ale jejich rodinný vůz měl problém se dostat do odlehlých lokalit nebo zvládnout náročné podmínky. Nissan jim nabídl novou Navaru OFF-ROADER AT32, kterou lze vybavit šnorchlem a je navržena pro pohyb v tom nejextrémnějším prostředí. Vůz skupině Beach Guardian pomohl projíždět kamenitým terénem a odstraňovat odpad, jako jsou plastové sítě uvízlé hluboko v písku.

Ken Ramirez, první viceprezident pro prodej a marketing společnosti Nissan Europe, uvedl: „Vůz Navara OFF-ROADER AT32 je pro Beach Guardian dokonalým partnerem. Byl navržen do těch nejnáročnějších podmínek, jako je mokrý písek a kameny, a se šnorchlem se může lépe brodit vodou. Proto je pro jejich práci na vzdálených plážích ideální.“

Dále dodal: „Hrdinové komunit, jako jsou Emily a Rob, kteří svůj čas věnují tomu, aby vytvořili lepší svět, jsou inspirací pro nás všechny.“ Skupina Beach Guardian vznikla díky myšlence Emily (21) a Roba (50). Tato dvojice sbírala odpad z pláží v britském Cornwallu 10 let. Když si uvědomili, že plast začíná být stále větším problémem a může si s ním poradit pouze armáda místních dobrovolníků, rozhodli se založit komunitní skupinu.

Rob k tomu řekl: „Pláže, které lidé navštěvují a kde si vychutnávají zmrzlinu a sledují své děti, jak staví hrady z písku, jsou jenom jednou stránkou tohoto problému. Existuje mnohem více vzdálených a neviděných částí pobřeží, ke kterým se dobrovolníci mají problém dostat nebo na nich potřebují přesouvat větší předměty. Většinou používáme naše vlastní rodinné vozy nebo vlastnoručně vyrobené nástroje. Bez pomoci společnosti Nissan a vozu Navara OFF-ROADER AT32 bychom nikdy neuvolnili staré sítě, které byly v pískových dunách pohřbeny celé roky.“

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru