Nissan Note získal ocenění SAFETYBEST 2013

Autor: Pavel Srp -   8. 1. 2014


Společnost Nissan obdržela od organizace AUTOBEST letošní cenu SAFETYBEST 2013. Ocenění udělované za největší přínosy v oblasti pokročilých bezpečnostních systémů získala společnost Nissan za inovativní systém Safety Shield uvedený na zcela novém Nissanu NOTE.

Ilia Seliktar, předseda poroty AUTOBEST, k tomu říká: „S radostí udělujeme cenu SAFETYBEST 2013 za model Nissan NOTE díky jeho inovativnímu systému Safety Shield. Je to poprvé, co někdo zákazníkům nabídl takto pokročilý bezpečnostní systém u malých vozů v segmentu B.“

Ocenění SAFETYBEST sleduje nejnovější pokroky v bezpečnosti automobilové dopravy a systém Safety Shield nového Nissanu NOTE udělal na porotu velký dojem.

Dan Vardie, prezident organizace AUTOBEST, dodává: „Letos upoutal pozornost poroty systém Nissan Safety Shield, protože se jedná o nový bezpečnostní systém, který sice vychází z již existujících součástí, ale poprvé je nabízen v segmentu malých vozů. Řešení je to jednoduché, ale velmi účinné. Jedná se o opravdu funkční vylepšení Nissanu NOTE a příklad pro konkurenci.“

Systém Nissan Safety Shield

Nový NOTE je prvním modelem značky Nissanem v Evropě, který technologií Safety Shield disponuje.

Nissan Safety Shield propojuje tři pokročilé systémy a funguje jako inteligentní pomocník, který řidiči pomáhá volit za všech okolností ta nejlepší rozhodnutí. Kombinací systémů Upozornění na vybočení z jízdního pruhu, Sledování mrtvého úhlu a Monitorování pohybujících se objektů vzniká technologie, která poprvé přináší to nejlepší do segmentu malých vozů.

Díky opravdové technické inovaci dovedou vozy Nissan obsluhovat všechny funkce systému Safety Shield z jediné širokoúhlé kamery umístěné vzadu. Společnost Nissan navíc vyvinula inteligentní automatickou funkci ostřikování a ofoukání dosucha, aby objektiv kamery byl stále čistý a aby kamera správně fungovala i za nepříznivého počasí.

Premiéru v tomto segmentu má také oceňovaný Panoramatický kamerový parkovací systém Nissan AVM, který řidiči poskytuje pozoruhodný 360° rozhled z ptačí perspektivy, aby mu ulehčil couvání.

Nový model NOTE vedle panoramatického kamerového parkovacího systému a bezpečnostního štítu Nissan těží z výhod pokročilé satelitní navigace NissanConnect, rozhraní Bluetooth a audio systému. Ve výbavě je nyní i větší, 5,8″ dotyková obrazovka. Nejnovější systém navíc nabízí navigační software „Send to Car“ od společnosti Google, který umožňuje odeslání doma připravené trasy přímo do vozu. Mezi další funkce patří například body zájmu Google® (POI), zobrazování cen na nejbližších čerpacích stanicích nebo informace o odletech či počasí.

Přečtěte si také:  Znát šířku svého auta se vyplatí. Především v zúžení se tato informace hodí

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *