Nissan Navara Godzilla: 800 koní pro pick-up

Autor: Jan Karlík - 4. 4. 2016


Na evropském trhu nemají pick-upy tak silnou pozici, tudíž pod jejich kapotou povětšinou najdeme zastaralé a slabé dieselové motory. Například takový Nissan Navara má pod kapotou poměrně dost místa, jeho 2,3litrové biturbo rozhodně plně nevyužívá všechen ten prostor. Pokud tedy nebydlíte ve Spojených státech amerických, po motorové stránce vás pick-upy asi za srdce nechytnou. Nebo že by?

Máme tady totiž jednu takovou nenápadnou úpravu, která využila oblíbeného dárce orgánů, supersport z vlastní stáje, Nissan GT-R. Americká firma (SVM) Severn Valley Motorsport totiž vzala japonský truck, původní diesel pravděpodobně sešrotovali a do toho obřího motorového prostoru zasadili motor s kódovým označením VR38DETT. Pod tímto nelibozvučným označením se ukrývá daleko lépe znějící dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru. No, a tím, že chlápci z SVM jsou známí tím, že nenechají kámen na kameni, ani původních zhruba 600 koní nezůstalo jen tak ležet. Pomocí série poměrně jednoduchých úprav se dostali na výsledný výkon 800 koní!

Důležitá je ale poznámka pod čarou. Kdybyste náhodou měli zájem, prý se to dá ještě poladit. Bude vám stačit nějakých 1 500 koní?! Tak přesně na takové verzi teď aktuálně v SVM pracují. Takto upravený Nissan Navara si už celkem pochopitelně našel svého majitele, nicméně SVM upozorňuje, že se jedná o vývojový prototyp. Mají totiž v plánu s tímto vozem pokořit hranici 320 km/h. A to si bude patrně žádat ještě nějaké úpravy na aerodynamice. Severn Valley Motorsport odhaduje cenu takové úpravy na necelých 6 milionů korun českých. Uff…

Nissan Navara GT-R

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru