Nissan oznámil, že středisko pro výzkum a vývoj, Nissan Technical Centre Europe (NTCE), se sídlem ve Spojeném království, se stalo první organizační jednotkou v síti závodů Nissanu v Evropě, kde bude využita technologie V2G.

Ve středisku již bylo instalováno osm dobíjecích stanic vyvinutých Nissanem ve spolupráci s nadnárodním poskytovatelem energie, společností Enel, které budou k dispozici pro použití všemi zaměstnanci NTCE. Nabíjecí stanice V2G pak s elektromobily Nissan vytvářejí inteligentní systém nakládání s energií umožňující kromě nabíjení vozů také předávat energii uloženou v baterii vozidla zpět do sítě a přispívat tím ke stabilizaci poptávky.

Jde o významný krok v naplňování plánu společnosti Nissan proměnit v Evropě svou vizi Inteligentní mobility ve skutečnost. Nasazení technologie V2G uvádí v život třetí pilíř vize Inteligentní mobility Nissanu, Inteligentní integraci, a je ukázkou toho, jak mohou bezemisní vozidla, jako jsou stoprocentní elektromobily Nissan LEAF a e-NV200 a technologie pro nakládání s energií spolupracovat a přispívat k větší čistotě a účinnosti energetické sítě.

426160402_nissan_powers_up_uk_based_european_r_d_hub_with_vehicle_to_grid_technology

Francisco Carranza, ředitel společnosti Nissan Europe pro energetické služby, k tomu uvedl: „Nissan byl vždy tím, kdo posouvá vývoj technologií elektromobilů kupředu, a tak jsme nadšeni, že můžeme našich zkušeností využít ke změně způsobu, jakým lidé energii využívají. Zapojením elektromobilů Nissan můžeme vytvářet společnost, která energii využívá udržitelným způsobem, s vysokou účinností, přičemž energie bude cenově dostupná. Může to zcela změnit pravidla hry a zlevnit energii pro každého.“

David Moss, viceprezident oddělení návrhu a vývoje vozidel ve středisku NTCE k tomu řekl: „Instalace nabíjecích stanic V2G ve středisku NTCE je pro nás významným momentem. Dává nám příležitost ukázat světu, jak mohou systémy pro nakládání s energií vyvíjené společností Nissan fungovat v běžném životě firmy. Jejich integrace v našich vlastních závodech je dokladem důvěry, kterou v tuto technologii vkládáme a naší pevné víry, že naše elektromobily mohou hrát rozhodující roli při vývoji ekosystému technologií, které spolu hladce spolupracují a tvoří tak udržitelná a účinná řešení pro budoucnost.“

Tato zpráva přichází po srpnovém oznámení, že společnosti Nissan a Enel získaly prvního komerčního zákazníka pro technologii V2G v Evropě. Společnost Enel instalovala deset jednotek V2G v sídle dánského elektrorozvodného závodu Frederiksberg Forsyning. Jde o první firmu, která komerčně integruje a využívá jednotky V2G.

Přečtěte si také:  Škoda Enyaq iV Coupé přistižena zcela bez maskování

426160400_nissan_powers_up_uk_based_european_r_d_hub_with_vehicle_to_grid_technology