Nissan měl v Paříži kavárnu, kde se platilo energií + video

Autor: Tisková zpráva -   23. 12. 2016


Nissan oznámil, že vlastníci vozů LEAF po celém světě dosáhli úchvatného milníku, když dohromady najeli tři miliardy kilometrů. Automobilka toto oznámení oslavila spuštěním nové digitální platformy Electrify the World a otevřením pop-up kavárny v Paříži, kde se platí energií.

Kavárna s placením energií byla v Paříži otevřena pro veřejnost jen po omezenou dobu, od 16. do 18. prosince letošního roku. Nissan Electric Café zákazníkům nabízí příležitost využít nejmodernější technologie k výrobě vlastní energie. Tuto energii pak mohou použít jako měnu k úhradě za zboží a služby a vyzkoušet si tak elektrický životní styl na vlastní kůži.

Dočasná kavárna předvedla celou řadu nových technologií, které ztělesňují firemní vizi Inteligentní mobility, včetně jednotky xStorage Home vyvinuté globální společností pro správu energie Eaton v partnerství se společností Nissan. Technologie xStorage Home, která využívá znovupoužité nebo nové baterie elektromobilů Nissan, je systémem pro ukládání energie. Ten dává spotřebitelům větší kontrolu nad tím, jak a kdy energii ve svých domácnostech využívají a mohou se tak vyhnout obdobím s drahými sazbami. Systém je nyní dostupný v šesti konfiguracích a zákazníci tak mají větší výběr možností podle svých energetických potřeb. Systém xStorage Home si již mohou předobjednávat zákazníci ve Spojeném království, Německu, Norsku a nyní také ve Francii.

Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvádí: „Když jsme uvedli na trh první sériově vyráběný elektromobil na světě Nissan LEAF, spustilo to novou vlnu zájmu o technologie nulových emisí. Byl tak učiněn první krok na naší cestě k naplnění vize Inteligentní mobility. Od té doby si naše elektromobily získaly popularitu a dnes zákazníci Nissanu LEAF dosáhli významného milníku, když dohromady najeli přes tři miliardy kilometrů a ušetřili téměř 500 milionů kilogramů emisí CO2.“

„Ale elektromobily představují jen jednu část vize Nissanu. Naše kavárna s placením energií je ideálním způsobem prezentace toho, jak můžeme potenciálně revolučně změnit způsob výroby a využívání energie. Chceme, aby si lidé mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak mohou nové technologie, jako je xStorage Home, zlepšit jejich životy už dnes, stejně jako přispívat k lepšímu životu budoucích generací.“

Nissan tuto dočasnou kavárnu vytvořil ve spolupráci s řadou technologických a energetických společností. Hosté mohou projít chodbou elektromagnetických indukčních dlaždic a generovat tím energii. Vyzkoušet si mohou také fotostánek Pavegen, kde mají za úkol skákat po dlaždicích, dokud nevygenerují dost energie pro pořízení fotografie. Kavárna je rovněž vybavena inovativními barovými stoličkami firmy WeWatt, na nichž mohou lidé při sezení šlapat do pedálů, dokud nevyrobí cílové množství energie. Za odměnu pak dostanou nápoj dle vlastního výběru.

Přečtěte si také:  Volkswagen modernizoval elektromobily ID.4 a ID.5. Točivý moment zvýšil o dvě třetiny

Otevření kavárny Nissan Electric Café bylo ve znamení spuštění nové digitální komunitní platformy Electrify the World. Prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek značky bude Nissan využívat své odborné zkušenosti z téměř deseti let působení na poli elektromobilů k inspirování nových debat o udržitelnosti a čistším životním stylu. Tato platforma rovněž poskytne uživatelům fórum k zapojení do diskusí, komunikaci se značkou a předkládání svých názorů. Klade si za cíl zaujmout publikum po celé Evropě a inspirovat lidi, aby se připojili k elektrické revoluci Nissanu a vyznávali chytřejší a udržitelnější životní styl.

Nissan je průkopníkem segmentu elektromobilů – v roce 2010 uvedl na trh první sériově vyráběný elektromobil, model Nissan LEAF. Dnes po silnicích celého světa jezdí více než 275 000 elektromobilů Nissan, z toho přes 76 000 v Evropě.

Souhrnné hodnoty vycházejí z odhadů globálního datového centra společnosti Nissan (GDC) k listopadu 2016. Celková najetá vzdálenost a množství ušetřených emisí CO2 u vozů NISSAN LEAF po celém světě je odhad vycházející z údajů získaných z vozidel Nissan LEAF registrovaných v systému NissanConnect EV, což představuje přibližně 50 % jejich celkového celosvětového prodaného množství.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *