Nissan LEAF zvítězil na „zelené“ NEW ENERGIES RALLYE

Autor: Pavel Srp - 28. 5. 2013

Nissan Leaf se stal vítězem 2. ročníku NEW ENERGIES RALLYE, která se konala ve dnech 24.-25.5. v rámci 41. ročníku mezinárodní automobilové soutěže RALLYE ČESKÝ KRUMLOV. Součástí akce byl také 7. mezinárodní sraz elektromobilů na výstavišti v Českých Budějovicích.

Klíčovým prvkem soutěže byla takzvaná JÍZDA PRAVIDELNOSTI, která zahrnovala několik praktických úkolů jako přesné dodržení trati, nebo ideální načasování dle itineráře.

Posádka ukázala, že důležitou devizou celé soutěže byla dobrá znalost regionu. Řidič Vladimír Vávra z českobudějovického dealerství Nissan HS AUTO se na celé trati dokonce obešel bez navigátora a všechny úkoly zvládnul nejlépe ze všech posádek.

Nissan Leaf vyhrál kategorii elektromobilů a stal se také celkovým vítězem letošního ročníku.

Právě v této době Nissan uvádí na trh novou generaci modelu Leaf s prodlouženým dojezdem 199 km. Celkově na voze proběhlo více než 100 změn a mimo jiné byl také přepracován systém nabíjení, takže s 32 A nabíječkou budete schopni Leafa dobýt z běžné domácí sítě už za 4 hodiny.

Uvedení nové generace Leafu a výhra v této „rally“ ukazuje, že automobilka Nissan má vše dobře promyšlené a elektromobilům opravdu věří. Také se jí to daří, Leaf v minulosti získal ocenění Světové i Evropské auto roku 2011 a je za Fiskální rok 2012 nejprodávanějším elektromobilem na světě s téměř 60 000 prodanými vozy. Nissan také aktivně vystupuje s elektromobily v oblasti motorsportu, kdy ohlásil nasazení elektrického speciálu pro sérii vytrvalostních závodů Le Mans v roce 2014.