Nissan Juke-R 2.0 vs. Nissan GT-R Nismo – kdo bude rychlejší? – video

Autor: Jan Karlík - 10. 8. 2015


Nissan Juke-R je jednou z největších zběsilostí aktuálního automobilového světa. Už první verze tohoto supersportovního crossoveru byla zajímavou záležitostí a u verze 2.0 se šlo ještě dál (i když vlastně ne až tak moc). Dárcem pro tento okřídlený Juke byl totiž sám model GT-R tentokrát však ve verzi Nismo. To znamená, že nový zběsilý Juke má pod kapotou motor s výkonem 441 kW/600 koní a techniku kompletně převzatou z nejsilnějšího modelu značky. Když bude dostatečný zájem, automobilka je ochotná vyprodukovat extrémně omezenou sedmnácti kusovou edici.

Nissan Juke-R 2.0 vs. Nissan GT-R Nismo

Britský Autocar dostal možnost otestovat nejostřejší verzi extravagantního crossoveru, před kterou by nedávno testovaný exemplář Juke Nismo RS pravděpodobně udělal olejovou loužičku a někam ujel. Budiž jim ke cti, že k testování přizvali také dárce techniky pro projekt Juke-R 2.0, tedy samotný Nissan GT-R Nismo. A když už je měli vedle sebe, proč si nepoložit základní otázku: „Kdo bude rychlejší?“

V přiloženém videu se můžete podívat na výsledek, který vzešel z celkových tří pokusů. Je trochu škoda, že měli redaktoři svázané ruce a testování zrychlení neprobíhalo s klasickým pevným startem. Což bývá posledním hřebíčkem do rakve většiny konkurentů, kteří chtějí poměřovat síly s Nissanem GT-R. I tak je ale na co koukat.

Než si video pustíte, na koho si vsadíte vy? :)

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru