Nissan Invitation: „Pozvánka pro všechny“

Autor: Pavel Srp - 9. 2. 2012


Automobilka Nissan odhalila první podrobnosti konceptu atraktivního hatchbacku, který předznamenává příchod nové generace kompaktního vozu značky v tradičním segmentu B. Ten se má prodávat vedle městského vozu Micra a osobitého crossoveru Juke.

Dynamický koncept s názvem INVITATION bude odhalen na letošním ženevském autosalonu (6. až 18. března). Koncept naznačí směr inovací a odhodlání, kterým se má ubírat nový model, jehož uvedení na evropský trh je plánováno na rok 2013.

Dynamika a design

INVITATION se svým energickým designem přináší na tradiční trh neokoukaný styl, inovace a vzrušení. Čisté plynulé linie poukazují na dynamický potenciál a současně slibují prvotřídní aerodynamiku v zájmu lepší hospodárnosti provozu.

Bokům dominuje charakteristická linka, která zesiluje dynamiku bočního profilu karosérie, zatímco výrazně tvarované přední i zadní blatníky podtrhují sebevědomý postoj konceptu INVITATION.

Prostorná a otevřená kabina spojuje praktičnost a modernost s nevídanou úrovní kvality a praktickými technickými prvky.

François Bancon, zástupce generálního ředitele divize produktové strategie a produktového plánování, prohlásil: „Jméno, které jsme konceptu dali, hovoří samo za sebe… tento kompaktní vůz má být především lákavý.

A právě takový je – díky smyslnému designu karosérie a prostornému a pohodlnému interiéru, který je chytře vměstnán do kompaktních vnějších rozměrů. Je to lákadlo automobilky Nissan pro zákazníky v segmentu kompaktních hatchbacků.“

Špičkový výkon a hospodárnost ve své třídě

Spojení nejmodernějších motorů, uznávané lehké platformy Nissan a aerodynamicky účinné karosérie znamená, že INVITATION dosahuje mimořádně nízké spotřeby paliva a nízké úrovně emisí. Cílem automobilky Nissan je dosažení extrémně nízkých emisí CO2: u nejlepšího modelu nepřekročit 100 g/km a u všech modelů dosáhnout práva nosit značku Nissan Pure Drive.

Citlivé a živé řízení současně zajišťuje, že v oblasti dynamiky jízdy bude INVITATION soupeřit s nejlepšími konkurenty v segmentu.

Moderní bezpečnostní prvky

INVITATION je však více než jen atraktivní vůz, který je radost řídit. V konceptu nacházejí uplatnění některé z nejmodernějších bezpečnostních prvků v segmentu B, jejichž společným cílem je co nejbezpečnější vůz.

Patří mezi ně například pokročilý systém monitorování okolí vozu Nissan (AVM), který maximálně usnadňuje couvání a podélné parkování a ve vozu segmentu B je použit vůbec poprvé. Koncept INVITATION využívá také systém Nissan Safety Shield, který reaguje na okolní provoz a udržuje povědomí řidiče o dění kolem vozu.

Závěr

Kombinace energického stylu, důmyslného interiéru, moderních bezpečnostních prvků, dynamického výkonu a mimořádně nízkých emisí a spotřeby paliva u konceptu INVITATION demonstruje snahu automobilky Nissan nabízet inovace a vzrušení všem zákazníkům, bez ohledu na to, jaký vůz si vyberou.

[nggallery id=355]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru