Nissan GT-R (MY 2017): další a poslední facelift – foto + video

Autor: Jan Karlík - 25. 3. 2016


Nissan opět inovoval svůj supersport GT-R. V modelovém roce 2017 se především myslelo na zvyšování výkonu (jak je ve zvyku), ale také na lepší komfort pro posádku. Zákazníci se na modernizované GT-R mohou těšit již v létě. Zároveň by se také mělo jednat o poslední modernizaci před příchodem nového modelu.

Asi tomu budete jen těžko věřit, ale Nissan GT-R (R35) je modlou dětských petrolheadů a zároveň snem těch dospělých již dlouhých 9 let! Nicméně Nissan se o tento model velmi pečlivě stará, takže GT-R se dočkalo dlouhé řady menších faceliftů a vylepšení. Toto aktuální by mělo být prozatím poslední a zároveň se jedná o poměrně zásadní změny.

Designéři se celkem předvídavě věnovali především proměně vzhledu, ne však až tak pro účely designové, ale také kvůli aerodynamickým schopnostem. Cílem bylo snížení aerodynamického odporu při zachování stejného přítlaku. Díky tomu má být modernizované GT-R stabilnější ve vysokých rychlostech. Nová mřížka chladiče byla zvětšena pro účinnější chlazení motoru. Přepracovaný nárazník zase pomáhá přítlaku na přední nápravě. Úpravy pokračují také na bocích vozu, kde si můžete všimnout rozšířených bočních prahů, jež mají za úkol zlepšit obtékání vzduchu. Zadní strana vozu je pak opticky o něco širší.

Další zásadní změnu zaznamenáte na místě, kde ji GT-R potřebovalo asi nejvíc, v interiéru. Palubní deska je přepracovaná. Hlavní změnou je nová středová konzole s displejem palubního systému, který má 8″ a přepracovaný software. Jiný je také volant. Díky nové integrované navigaci a ovládání rádia se také snížil počet ovládacích prvků na méně než polovinu.

A nebyl by to Nissan, aby svému GT-R nepřidal také v motorovém prostoru. Dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,8 litru posílil o 20 koní na výsledných 570 koní (419 kW), točivý moment zůstal na hodnotě 632 Nm. O přenos síly se nadále stará šestistupňová dvouspojková převodovka, která však byla lehce upravena. Měla by měnit své stupně hladčeji. Vylepšen byl také zvukový projev a to díky novým titanovým tlumičům. Bohužel ne jen díky nim. Nissan GT-R dostal celkem nepochopitelně i systém aktivního vylepšení zvuku (ASE). Objednávky na modelový rok 2017 bude možné přijímat už v dubnu, první zákazníci by se měli dočkat v průběhu léta.

Nissan GT-R 2017

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru