Nissan ve Frankfurtu představuje inovativní koncept Friend-Me

Autor: Pavel Srp - 10. 9. 2013


Touha určovat budoucnost je to, co ve všech směrech pohání Nissan vpřed. Odvážná vize značky Nissan předjímající to, jak bude vypadat další generace limuzín a hatchbacků, nabízí vzrušující náhled na podobu motorových vozidel v příštích letech.

Unikátní přístup Nissanu k designu vyústil v uplynulém desetiletí v uvedení některých skutečně průlomových a originálních nových vozů. Crossover – vytvořený, rozvinutý a dotažený k dokonalosti společností Nissan – změnil vzhled ulic a městského prostředí po celém světě.

Inovativní model Friend-Me využívá tutéž vášeň pro vzrušující design a originalitu v konceptu, který zkoumá možnosti pětidveřových limuzín a hatchbacků další generace. Vůz Friend-Me, který bude v Evropě poprvé představen na frankfurtském autosalonu, kombinuje sportovní a dynamický design s kabinou, jež předvádí nejnovější vizi Nissanu týkající se technologií a zábavy ve voze. Přestože je koncipován futuristicky, je Friend-Me navržen a proveden tak, aby byl dostupný pro každého. I ty nejvíce inovativní funkce konceptu Friend-Me mají vazbu na skutečnou výrobu a přináší svůdnou vizi toho, co mohou zákazníci v budoucnu očekávat.

Friend-Me byl poprvé předveden na autosalonu Auto Shanghai 2013, kde prověřil touhy budoucích kupujících. „Říkáme, že je naše řešení ‚koncentrovaný princip Da Qi,‘“ říká Taiji Toyota, viceprezident designérského studia Nissan Design China. „Princip Da Qi je o vytvoření aury a vyčnívání z davu, ale zároveň i o tom nechat se unášet proudem a zapadnout. Jedná se o otázku rovnováhy a nám se podařilo dostat až k její podstatě. Výsledkem je rozšíření kategorie sedanů o zcela nový a mladistvý rozměr.“

[nggallery id=2495]

Exteriér: kombinace vzrušení a elegance

Díky dynamickému designu, který zprostředkovává opravdového ducha dobrodružství a luxusu, představuje Friend-Me dokonalé vyjádření moderního stylu automobilismu.

Touha společnosti Nissan vyzvat na souboj konvenční přístupy k designu je patrná na každém prvku exteriéru Friend-Me. Ačkoliv se přizpůsobuje tradiční formě pětidveřového hatchbacku, nabízí Friend-Me odvážný, dynamický vzhled, který kombinuje vzrušující křivky s propracovanými detaily.

Přední straně vévodí hluboce zasazená mřížka chladiče ve tvaru V, která ohraničuje podsvícené logo Nissan a vystupuje směrem ven, kde jsou do ní na každé straně začleněny nápadné čelní světlomety. Tento nový designérský jazyk se projevuje osobitými konturami ve tvaru písmene V, které elegantně proudí přes přední blatníky a dolů po stranách vozu, čímž vytváří výrazný pevný profil.

Jak je u Nissanu zvykem, Friend-Me se vyznačuje nápadnými detaily, jako jsou například LED světlomety, které vytváří jedinečnou světelnou signaturu ve tvaru bumerangu. 20palcová kola obsahují kroucený pětipaprskový design, který zdůrazňuje dojem pohybu, společně s lesklými černými aerodynamickými lopatkami, jež pomáhají zvýšit plynulost pohybu vzduchu kolem vozu.

Kromě toho plovoucí střecha a mělká skleněná oblast modelu Friend-Me vytváří silnou vizuální asociaci na další členy rodiny vozů Nissan, zatímco C-sloupek ve tvaru žraločí ploutve vytváří další nápadný stylový prvek. Výrazné zužující se linky vytváří dramatickou boční linii vozu, zatímco jemně rozšířené oblouky zadních kol plynule přecházejí do zadního nárazníku.

Zadní část Friend-Me zahrnuje další výrazné prvky včetně podlahového difuzéru závodního stylu a výrazných světlometů ve tvaru bumerangu.

Interiér: čtyři sedadla – stálé připojení

Trvalý závazek společnosti Nissan inovovat, přinášet dostupné technologie a zapojovat cestující je vtělen do kabiny konceptu Friend-Me.

Společnost Nissan věří, že každý cestující si zaslouží to nejlepší, takže Friend-Me nabízí čtyři individuální sedadla ve stylu křesel, která jsou navržena tak, aby cestujícím poskytovala maximální úroveň pohodlí a bezpečnosti. Sedadla jsou výrazně tvarovaná s mnoha možnostmi nastavení a každé je obklopeno vysokou ramenní opěrkou, což dále zvyšuje pocit bezpečí a ochrany všech cestujících. Sedadla modelu Friend-Me také pomáhají vytvořit pocit okázalosti a pohodlí, které běžně na trhu limuzín a hatchbacků nejsou k dispozici.

Kabině dominuje jedinečná středová konzole, která je umístěna po celé délce prostoru pro cestující. Je navržena tak, aby všem čtyřem cestujícím mohla zprostředkovat na cestě zábavu a informace, a představuje digitální srdce vozu. Obrazovky Friend-Me jsou tvořeny řadou obrazovek pod jednotným skleněným povrchem a lze je nakonfigurovat podle individuálních potřeb jednotlivých cestujících. Tato technologie také zahrnuje pokročilý informační systém, který cestujícím umožňuje sdílet informace, obrázky a hudbu z jejich mobilních zařízení. Integrované obrazovky také umožňují cestujícím spojit se s přáteli či rodinnými příslušníky, kteří jsou připojeni pomocí internetu nebo se nachází v dalších vozech.

Každý cestující má také přístup k informacím o stavu a výkonu vozu, které jsou poskytovány v reálném čase. Takže pokud cestující na zadních sedadlech chtějí zjistit, kde se právě na cestě nacházejí, navigační systém na jejich obrazovce jim nabídne okamžitou odpověď.

Řidič má v přední části vozu přístup ke stejně pokročilému displeji se skleněným povrchem, který je navržen tak, aby jeho ovládání bylo co nejjednodušší. Společnost Nissan věří, že pokročilá technologie je skutečně užitečná pouze v případě, že s ní uživatelé mohou snadno pracovat, takže všechny součásti centrálního displeje modelu Friend-Me jsou navrženy tak, aby jejich používání bylo co nejjednodušší.

Hnací ústrojí: dosažitelný sen

Nissan Friend-Me byl pečlivě navržen jako vysněné řešení, které je na dosah. Vychází ze stávající architektury platformy Nissan, kombinuje současné technologie s inovacemi další generace a nabízí lákavý pohled do budoucnosti.

Vůz Friend-Me je poháněn úsporným hybridním pohonem PureDrive, který poskytuje výjimečnou hospodárnost a emise s flexibilním dojezdem. Pohon vyvinutý společností Nissan, který je navržen tak, aby zajišťoval hbitou jízdu ve městě i mimo město, kombinuje zážehový motor s nejnovější generací lithium-iontových baterií, a zajišťuje tak dokonalé jízdní vlastnosti.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru