Nissan e-NV200 WORKSPACe je první mobilní kanceláří na elektrický pohon – foto + video

Autor: Tisková zpráva - 29. 10. 2016


Nissan ve spolupráci s designovou dílnou Studio Hardie proměnil svou bezemisní dodávku e-NV200 na světově první plně elektrickou mobilní kancelář e-NV200 WORKSPACe.

Toto profesionální kancelářské zázemí na kolech nabízí integrovaný výklopný stůl, počítač s dotykovou obrazovkou, bezdrátový internet, osvětlení LED řízené chytrým telefonem, bezdrátové dobíjení telefonu, audiosystém s rozhraním Bluetooth, minichladničku a kávovar profesionální kvality.

Koncept e-NV200 WORKSPACe vyzdvihuje možnosti přizpůsobení této elektrické dodávky, a navíc nabízí představu, jak by mohlo v budoucnosti vypadat zaměstnání u pracovního stolu v kontextu globálního růstu popularity sdílení pracovních míst a flexibilní práce. Tento unikátní vůz vyrobený v jediném exempláři je navíc ukázkou vize Inteligentní mobility Nissan a pohledu na měnící se vztahy mezi vozidly a lidmi.

Během roku 2015 se počet co-workingových a sdílených pracovišť po celém světě zvýšil o 36 procent s tím, jak malé firmy a samostatní odborníci hledali větší mobilitu a cenově výhodnější alternativu k tradičním kancelářím v centrech měst.

Dnes průměrný zaměstnanec v Německu utratí za dojíždění do zaměstnání 110 eur měsíčně, přičemž kancelář ve Frankfurtu vyjde ročně na 444 eur na metr čtvereční a v příštím roce se očekává nárůst o dalších 2,1 procenta.

Protože náklady na provoz elektromobilů začínají už od 0,03 eura na kilometr4, nabízí e-NV200 WORKSPACe cenově výhodné řešení kancelářského prostoru dovolující uživatelům pracovat zdarma v centrech některých měst, kde je nabídka stanic pro dobíjení elektromobilů zdarma, nebo úplně utéct z města na venkov nebo na čerstvý vzduch u pobřeží.

Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvádí: „Nissan e-NV200 je již nyní chytrým a udržitelným přepravním řešením pro progresivní firmy, takže představuje ideální základnu po použití jako mobilní pracoviště. E-NV200 WORKSPACe posouvá důmyslnost naší stoprocentní elektrické dodávky o krok dále. S využitím designérských zkušeností Studia Hardie – proslulého svým inovativním ekologickým přístupem – byl model e-NV200 přetvořen do podoby inovativní, bezemisní mobilní kanceláře.“

„Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí v našich velkoměstech a potřebě moderních profesionálů být ještě více mobilní budou muset firmy uvažovat chytře a zamyslet se nad tím, jak bude vypadat pracoviště budoucnosti,“ dodal Gareth Dunsmore a pokračoval: „Trend sdílených pracovišť a práce na dálku je na vzestupu – není proto nijak odtažitá představa budoucnosti, kdy se naše vozidla stanou k síti připojenými, energeticky účinnými mobilními pracovišti. A projekt e-NV200 WORKSPACe by pak přestat být pouhým konceptem.“

E-NV200 WORKSPACe lze dobít velmi rychle – z prázdné baterie na 80% kapacity za pouhých 30 minut. Pro okamžiky, kdy chcete opustit svou zaparkovanou a dobíjející se kancelář, je zde interní držák na skládací jízdní kolo Brompton Bike, které uživatelům umožní krátké vyjížďky po městě nebo dojet „poslední míli“ jakékoli cesty.

William Hardie, uznávaný britský designér a zakladatel společnosti Studio Hardie, k tomu říká: „Specializujeme se na vytváření úžasných prostor na nečekaných místech, ale ještě nikdy předtím jsme nerealizovali nic uvnitř elektromobilu.“

William Hardie dále dodává: „S ohledem na ekologický charakter této dodávky jsme chtěli maximalizovat prostor pomocí chytrých a promyšlených prvků, jako jsou materiály z udržitelných zdrojů a energeticky účinné technologie. Věříme, že budoucností technologií je návrat ke kvalitnímu řemeslnému provedení, takže jsme se také snažili vycizelovat prostředí, v němž se bude profesionálům skutečně dobře pracovat. Dostanou veškerý komfort a konektivitu moderní kanceláře a k tomu ještě pár překvapivých prvků!“

Nissan e-NV200 je součástí řady bezemisních vozidel Nissan a spojuje v sobě nejlepší vlastnosti dvou mnohonásobně oceněných vozů Nissan LEAF a Nissan NV200. Poskytuje řešení lehkého užitkového vozidla s nulovými emisemi a nabízí nízké provozní náklady 3,00 EUR na 100 km a dojezd na jedno nabití až 170 km5. Díky tomu je ideálním přepravním řešením pro velké i malé firmy, protože kromě snižování uhlíkové stopy firmy je také praktickým, spolehlivým a cenově výhodným vozidlem.

Jakožto průkopník bezemisních technologií je Nissan odhodlán poskytovat řešení Inteligentní mobility pro každého a doposud prodal po celém světě více než 250 000 elektromobilů.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru